Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok megtanulni tanulni?

Hogyan tudok megtanulni tanulni?

Figyelt kérdés
Holnapra kell a történelmem,ma reggel 10 kor keltem,tanultam most estig,már a fejem is megfájdult,mindent csináltam,aláhuztam,kiirtam,de sehogy sem tudom megjegyezni,mit tegyek?Holnap d.u megyek iskolába,d.e lesz még egy 5 órám minimum.

2015. jún. 14. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés.
2015. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Elárulom a titkot. Tanulni nem így kell, hogy előző esete nekiállunk, és leszvalami. Meg nem is óráról órára


Jó előre ki kell dolgozni a fejezetet (ez kb 1 nap vagy 2), és ha valami még nem világos akkor még van hova fejlődni.

2015. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Tudok egy kínait, sárkánypiac 9 3/4-ik sora 3. standjánál ezt mondod a csajnak: csing csang csung kim sug hoi tai kwan do. Ha nem vág nyakon akkor szerencséd van. Előhív egy 110 éves faszit 2 méteres szakállal. Ő majd hátravisz egy terembe, már várni fog egy kis kínai diák, majd átültetik az agyát. És minden megvan.

/Remélem kicsit kizökkentettelek a tré helyzetből/


Komolyabban:

Először is, menj és mosd meg az arcod hideg vízzel, és vágd pofán magad. Nyugodj meg, ennél rosszabb nem lehet... Igyál, egyél. Na most nyisd ki az tananyag elején, kulcsszavakat nézd át, és csukott szemmel mondd fel magadnak fejezetenként, ami nem megy azt átnézed. Majd ha a végére értél, előről az egészet átolvasod.


Ennél többet ilyen időben nem tehetsz... A lényeg, hogy nyugodtan állj ki felelni.

2015. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De tényleg, nekiállni a legnehezebb. Onnan jobban megy. Óráról órára tanulni szerintem sokkal időigényesebb.


Matekból meg ilyenekből ez hatványozottabban igaz.

2015. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

2. kommentelő, ezzel nem segítesz... Csak még jobban kétségbeesik. Ha nem tudsz segíteni akkor maradj csöndben...


Én is elárulok egy titkot: Az összes dolgozatomra egyik napról a másikra tanultam, sőt volt hogy egyáltalán nem... Puskázás nélkül laza 4es már évek óta

2015. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
4. kommentelő: idézem "reggel 10 kor keltem,tanultam most estig"
2015. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Most miért kell erre ráparázni? Ne legyen nagyobb problémád, minthogy rossz jegyet kapsz töriből...

Semmit sem tanultam törire soha, órán 4-es voltam érettségin 84%ot írtam.


Csak a technika ami számít.

2015. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
7. kommentelő: Egyet értek, de vannak emberek akik nem viselik el. Ez olyan mint a lámpaláz vagy a tériszony. Itt is retteg valamitől.
2015. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen,csak ez a gond,hogyha felelek akkor idegesleszek,de nem tudom hogy miért,szívem gyorsabban ver..meg minden...holnap megírom este hogy sikerült,drukkoljatok :) jóéjt :)
2015. jún. 14. 23:48
 10/13 anonim ***** válasza:
De nem írtad meg...
2015. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!