Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az úttesten miért van néha...

Az úttesten miért van néha olyan karcolásnyom, mintha valaki felszántotta volna?

Figyelt kérdés

Nos, a kérdésem elég hülyén hangzik, úgyhogy elmagyarázom mire gondoltam. Múltkor ültem a buszon, és láttam, hogy az úttesten vékony, de elég mély karcolásnyomok vannak, mintha egy nehéz jármű valamivel felkarcolta volna. Egy héttel azelőtt még nem volt ott. Tehát a lényeg, hogy valami felkarcolta, és akkor el kezdtem töprengeni, hogy vajon ez valamiféle mintavételi technológia lehet, mint amikor kör alakú léget vágnak az úttestbe, hogy megvizsgálják (gondolom olyat már mindenki látott)?


Nem tudom, hogy mitől van ez, de azt tudom, hogy ez teljesen tönkreteszi az úttestet, gyakorlatilag lépésben megy át rajta a busz, az autók is lelassítanak, és semmit nem tesznek annak érdekében, hogy valahogy helyreállítsák. Már arra is gondoltam, hogy ez valamiféle teszt, és így nézik meg, hogy a burkolat felsőbb rétegei is vajon bírják el a járművek általi terhelést, stb, azaz ez egyfajta teherbírás letesztelése.


Ja és ez a karcolásnyom széles sávban van, azaz kb. egy egész sávot elfoglalnak ezek a karcolások, és nagyon sűrűn vannak, szinte maga az úttest is mintha teljesen fel lenne szedve.


2015. máj. 30. 21:57
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:
Ez most trollkodás, vagy mi? :D Az aszfalt javításakor általában a felső ~10 centit marnak föl, aztán helyreállítják az alapot és újraaszfaltozzák. Szerintem arra gondolsz.
2015. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem trollkodás.


Az lehet, hogy aszfaltjavítás céljából szedték fel, de a lényeg, hogy már hetek óta úgy van, illetve máshol már évek óta olyan. Ráadásul az pont buszmegállóban van.

2015. máj. 30. 22:19
 3/4 A kérdező kommentje:

Hasonló mint ez, csak itt kisebb sávban szedték fel.


Amúgy tudom, nem jól látszik a képen.


[link]

2015. máj. 30. 22:19
 4/4 Szirty ***** válasza:
2015. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!