Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik e olyan aggregátor...

Létezik e olyan aggregátor amivel olcsóbban lehet áramot előállítani, mint a szolgáltatótól megvenni?

Figyelt kérdés
Itt most arra gondolok, hogy akár benzinnel, dizelel vagy használt sütő olajjal működtetve, mennyire gazdaságos.

2015. máj. 29. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Sütő olajjal óvatosan, mert jövedéki adót mulasztasz, ha ilyen célra használod.
2015. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sütő olajjal (ha olcsón, netalán ingyen tudsz beszerezni) feltétlenül. A Natgeo-n volt egy film, ahol egy tag ebből állított elő nagyon olcsón diesel üzemanyagot, s simán üzemelt a diesel autója (nem mai "csirke" volt, a modernebbek nem biztos, hogy szeretik).

Másrészt biogázzal, pl. ha van valami álattartó teleped (leginkább marha, esetleg disznó, de egyéb szerves anyagokból is előállítható - Ausztriában üzemelnek ilyenek). Nem kis beruházást igényel, de utána már szinte ingyen üzemel az aggregátorod.

Egy ausztrál kisfilmet láttam, ahol valami fóliát terítettek a tehéntrágyára, s ahogy keletkezett a gáz, úgy fúvódott fel a fólia, ahonnan elvezették a gázt.

2015. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért óránként megeszik minimun fél liter benzint, számolj erre... Én sokat gondolkodtam ezen egy kis hétvégi háznál, arra jutotttam hogy ha csak napi 1-2 órára van bekapcsolva és addig megy a bojler, fagyasztó, töltöm a telót, laptopot, talán megoldható.
2015. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!