Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek lesznek majd a...

Szerintetek lesznek majd a jövőben a munkahelyi tárgyalásokon telepresence-robot bunyók?

Figyelt kérdés

Van ez az angol kifejezés, hogy Telepresence lefordítva kb. "távoli ottlét" ez azt jelenti, hogy egy munkahelyi tárgyaláson 1-2 tag egy monitor képernyőjén van jelen pl. Skype-on keresztül. Egyesek szerint 20-30 év múlva lesznek majd jól működő, maguktól sokáig mozogni képes emberformájú robotok, és ezek felett majd a távoli tárgyalófél egy virtuális valóság interfészen keresztül átveheti az uralmat és robottestben vehet részt a tárgyaláson, úgy, hogy közben a fizikai teste akár egy másik országban van.


Elképzeltem mi lenne, ha egy ilyen jövőbeli tárgyaláson mondjuk 2 ember is robotként lenne jelen, de valamin összevesznének, és mivel a robottesten keresztül nem lehet fizikai fájdalmat érezni, az egyik fogná magát, felpattanna és letépné a másik fejét, behúzna neki egyet, vagy felkapná a vizesballont és a fejére öntené, rövidzárlatot okozva. :)



2015. máj. 27. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesznek, akik ilyen technológiájú tárgyalásokra (egyáltalán munkahelyi tárgyalásokra) járnak azok felsővezetők, értelmes emberek. Érvekkel és nem a te szinteden levő agresszív butulással oldják meg a munkahelyi problémákat.
2015. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:
Nagyon csapong a fantáziád sztem...:D emberszabású robotot építeni ilyen célra teljesen felesleges pénzkidobás lenne, és nem tartom valószínűleg, hogy ilyen formában megvalósulna. A telepresence funkcióknak inkább olyan praktikus céljai vannak, mint hogy a helyszíni kamera vagy a képernyő szögét lehessen hálózaton át is állítani.
2015. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!