Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek már általános i....

SenkiAlfonz2 kérdése:

Szerintetek már általános i. nem kéne tanítani (8. -dikban) azt hogy a víz összenyomható?

Figyelt kérdés
és persze egyéb folyadékok is

2015. máj. 27. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Világosabban kellene megfogalmazni a kérdést!


A legtöbb gyakorlati esetben a víz éppen összenyomhatatlanként viselkedik. Persze összenyomható, ha nagyon akarjuk, még az acél is összenyomható, csak az acél még nehezebben. :D Nos, az, hogy ezt az apró kiegészítést megteszik-e, ez csak kb két-három mondat, iskolája válogatja szvsz...


Ha már általános iskola, meg ott mit kéne tanítani, szerintem azt már tanítják, hogy nem éppen így kell írni "8. -dikban". Már bocsánat, de ha arról beszélünk, hogy mit illene tanítani...

2015. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általános iskola nyolcadik osztályára meg kéne tanítani egy magyar mondatot szintaktikailag helyesen leírni…


Másrészt meg a tanároknak tanítás közben illene figyelni arra, hogy mindig elmondják a diákoknak, hogy amit nekik órán tudniuk és használniuk kell, az csak közelítés, és hogy pontosabban azért nem mennek bele a dolgokba, mert az már bonyolult lenne; teljesen pontosan pedig sosem fogják megtanulni, mert az lehetetlen. Viszont a jelenségek nagy részénél elég jó közelítés, ha a folyadékokat nem összenyomhatónak tekintjük, így nyolcadikban is elég ezt megtanítani. Nem várható el senkitől sem, hogy mindent tudjon, egy nyolcadikosnak pláne elég kevesebbet tudni. (Persze ha érdeklődik, akkor van egy csomó irodalom, amiben utána nézhet, vagy elmehet a tanárához is beszélgetni, szerencsés esetben.)

2015. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Második válaszolónál van a pont, tükéletesen leírt mindent, mintha csak magamat olvasnám. Üdv!
2015. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat ÉS NÉZZÉTEK EL NEKEM HOGY ROSsZUL IRTAM ILLETVE FOGALMAZTAM A KÉRDÉSEM.


A 2. válaszolónak üzenem hogy igaza van de ezt a kérdést azért is tetem fel mert nekünk volt hogy NEM mondták el hogy ez "általános iskolai" tananyag és nem gimnáziumi (ezért engem osztálytársaim hülyének néztek amikor mást mondtam mert az említett "web" oldalakon és filmekben is tájékozódtam.

2015. máj. 28. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!