Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg ilyen fatális hibák...

Tényleg ilyen fatális hibák vannak az Excelben? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

[link]

Ha esetleg nem jól látszik, a jobb felső sarokban, x tengely beállításai:

max.: 6,0E8 ; fő lépték: 1,0E8 ; kis lépték: 2,0E7

A grafikon alatt az x tengely számai: mindenhol egy nullával kevesebb van!



2015. ápr. 12. 14:08
1 2
 1/12 BringaManó ***** válasza:
100%
NEM az van beállítva, automatikusra van állítva, nézd meg.
2015. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem értem: az automatikus, vagy rögzített nem befolyásolja, hogy az xE8 az 7 db nulla.
2015. ápr. 12. 15:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de amíg nem kattintod át rögzítettbe, addig nem az az érték lesz rögzítve, amit oda beírtak, hanem az, amit a program automatikusan gondol, és az nincs kiírva sehol. Kattintsd át rögzítettbe, és nézd meg mi lesz.
2015. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen kipróbáltam így is, úgy is, a 100 millió mindig 7 nulla.
2015. ápr. 12. 15:39
 5/12 BringaManó ***** válasza:

Hol látsz olyat, hogy 100 millió hét nulla?


Mutatnál olyan screenshotot is, amelyen tényleg be van állítva? Egyelőre ott tartunk, hogy amit írtál, és amit mutattál, az nincs "szinkronban".

2015. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nézd meg mégegyszer a képet, ill. amit írtam.

Hol látsz olyat hogy 8 db nulla?

2015. ápr. 12. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván mindenki hüye, csak te vagy úthenger.
2015. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BringaManó ***** válasza:

Nézd meg még egyszer a képet, ill. amit írtál.

(Esetleg az #1 válaszomat is.)


Hol látsz olyat, hogy 8 db nullának kellene lennie?

Én sehol. Én azt látom, hogy automatikusra van állítva, tehát rá van bízva, hogy hány nullát rak oda. Rakhatna 4-et is, vagy 17-t, ha úgy látja jónak.


Egyelőre sajnos nem tudom, hogy hogyan tudnám még jobban elmagyarázni, hogy mit jelent az "automatikus", de szerintem néhány napig még el tudunk így diskurálni, majd kitalálok újabb válaszverziókat – remélem, hogy mindannyiunk épülésére, vagy legalábbis szórakozására válik majd az épületes eszmecsere.

2015. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha így jobb:

[link]

Egyébként az automatikus mellett a szürke mezőben lévő értékeket fogja használni, ha nem írom át, ami ott 6,0E8,

azaz 600 millió, ami nem akárhány, hanem 8 nulla kéne legyen, de csak 7.

De teljesen mindegy, hogy automatikus, vagy rögzített, a 100 millió mindig csak 7 nulla nála.

2015. ápr. 12. 23:55
 10/12 BringaManó ***** válasza:

Aha, látom. Hát erre "passz", nem gondolnám, hogy az Excel ilyet képes eltéveszteni, én tovább keresném, hogy mit néztem be, de ezt már csak akkor tudnám, ha adnál egy ilyen fájlt, ami nálad rosszul néz ki.

(Nyilván nem muszáj pont ezt, ha ez bizalmas adatokat tartalmaz. Ha generálsz egy másikat az azért is előnyös, mert legalább kiderül, hogy tényleg általános, reprodukálható jelenség-e ez, vagy amúgy jól működik, csak ebben a fájlban van valami máshogy.)


(Én Office 2010-ben megnéztem most, hogy hogy viselkedik, ott jól csinálta, Office 2007 nincs kéznél, de ha véletlenül szembe jön, akkor megnézem abban is. :-)

2015. ápr. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!