Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha nekiszorítom ezt a csapágya...

Ha nekiszorítom ezt a csapágyat valaminek, el tud forfulni?

Figyelt kérdés

[link]


A szára belemegy egy acél furatába, teljesen nekiszorítom az acélnak. Szukség van távtartósa, vagy a kialakításából adódóan e tud fordulni a csapágyház?


2015. ápr. 10. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én leginkább olyan csapágyakat láttam eddig, amiknek a külső és belső gyűrűje egy síkban volt, szóval én számolnék egy távtartóval is.
2015. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Huh, a kérdés kaotikus. Milyen csapágyház?


Ez egy tűgörgős csapágy, erre semmilyen radiális terhelést nem tudsz tenni, a belső gyűrű egyben egy tengely, aminek a végén menet van, azzal rögzíted.

A külső gyűrűt illesztve szokták csapágyházba helyezni, ott minimum egy seeger-gyűrűvel rögzíteni kicsúszás és esetleg csapágyragasztóval elforgás ellen.


A "nekiszoríto maz acélnak" sor sem érthető.

2015. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Közben nézem ,ez nem sima csapágy, ez egy bütyköstengely görgő, ennél a külső gyűrű fut a vezérlő bütykön.

A tengelyét menetesen be kell hajtani a helyére, meghúzási nyomaték meg van adva, menetrögzítő ajánlott.

2015. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nekiszorítom, azt jelenti, hogy telnesen beletolom a szárat a furatba ugy, hogy a belső gyűrű hozzáérjen a zártszelvényhez. Ilyen görgős megvezetést szeretnék. Az a kérdés, hogy ha a belső gyűrű ami, nem egy síkban van a felső gyűrűvel hanem kiljebb, nekiszorul a zártszelvény oldalának, akkor a kulső gyűrű el tud e forogni? Szerintem el
2015. ápr. 10. 14:54
 5/8 A kérdező kommentje:

Radiálist meg miért ne tudna felvenni? arra van kitalálva, h kis helyen radiálsit vegyen fel.

Arra akarom használni, hogy van két sinpalya, egymas mellett futnak. 4 db ilyen csapágy,fog tudni a simpalyan és tartanak a sinre melőrelegen valamit. Nagyon alasony fordulattal, ritkán mozog az egész, ezért méretezni sem kell. A súly amit tart a 4 görgő max 20 kg, statikus terhelhetőségük sokkal nagyobb.

2015. ápr. 10. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha "a belső gyűrű ami, nem egy síkban van a felső gyűrűvel hanem kiljebb", akkor nem kell külön távtartó. Sőt valószínűleg az a váll épp azért lett oda tervezve.
2015. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

"Radiálist meg miért ne tudna felvenni? "

Radiális írtam? Bocsánat, axiálist akartam. Ez szigorúan radiális csapágy. Éppen valami tengelyirányú feszítést véltem kiolvasni a soraidból és persze az a rossz, azt nem lehet.

2015. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy a menetes szár utáni csap rész ugyanaz a méret, mint a menet, vagyis a menetes furatba csakis a menet végéig tudod behajtani, a többi szárrész kint marad.

Az így szabadon maradó szárrészen, a horonyban van egy zsírzófurat is, gondolom akkor azt szabadon lévőnek is szánták.

2015. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!