Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tartana a német fejlettség...

Hol tartana a német fejlettség ma, ha megnyerik a háborut?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 01:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

" a pillanatnyilag elfogadott hivatalos álláspont az, hogy nem nyerhették volna meg a háborút, de állandó vita övezi ezt a kérdést, és csak egy megjelölt álláspont van. "


Az valóban igaz, hogy a háború folyamán senki nem tudta biztosan, merre tartanak az események, de utólag egyértelmű, hogy teljesen reménytelen volt a németek vágyálma, valójában esélytelenek voltak. Ez az igazság, amit csak laikusok vitatnak.

A németek technikai előnye is csak részleges volt, nem érvényesült minden téren és az előny nem is volt túl nagy.

A találmányok sorsa előéletre tekint és az alapelvekkel mindenki tisztában volt. A sugárhajtás elvével az angolszászok is tisztában voltak már 39 ben, de más utat jártak be, célszerűbb volt egy kiváló légcsavaros légiflotta építése. Ha a radart nézzük, a németek kezdeti előnye elenyészett, a britek lekörözték őket, de a kézifegyvereik is hiába voltak jók, nem voltak alkalmasak az orosz téli hadviselésre, vagyis nem előnyük, hanem hátrányuk keletkezett. A rakétatechnikával a többi nemzet sem állt rosszul, igaz erre a németek nagyon rámásztak, de értelmetlenül, mert az összes V fegyverrel húszezer tonna robbanóanyagot sem szórtak ki nagy költséggel, amit a szövetségesek egyetlen légitámadással iy elértek és Hamburg után lebombázhatták Drezdát, meg a többi német várost, már ugye azokkal a gépekkel, amiket nem lőttek le, de a rakéta csak egyszer volt felhasználható. Az orosz hagyományok, Ciolkovszkij és követői csak a Katyusára engedte őket vállalkozni, de az frenetikus hatást ért el, vagyis remek, sikeres fegyver volt. Ha nem tudnád, a stuka is Amerikában lett kitalálva, anyahajókra fejlesztették ki a zuhanóbombázást, de a németek felkarolták az ötletet.

Az kétségtelen, hogy a páncélosok terén vezettek minden fejlesztéssel, de az oroszok tízszer annyi T34 est gyártottak és az sem volt rossz, meg is nyerték vele a háborút.

A fejlesztéseket Hitler a háború végén állíttatta le, azokat, amik nem hoztak fél éven belül eredményt, de ez logikus lépés volt, mert akkor az oroszok már Lengyelországban voltak, csak a vak nem látta már, mi lesz a végkimenetel.

Az atomkísérleteket Heisenberg vezette, aki náci érzelmű volt, személyesen Himmler patronálta, mert az apjával barátságban volt, szomszédok is voltak egy időben. Heisenberg elszámolta magát, de ez jellemzi a diktatúrát, mert igaz ugyan, hogy mindenre nagy erőforrásokat tud biztosítani, de könnyen tévútra tévedhet és akkor azon az úton halad tovább makacsul.

Egyébként az amerikaiak is majdnem elcsúsztak vele, de szerencséjükre a demokráciából kifolyólag mások is foglalkoztak az atombomba előállításával, illetve talán atomerő hajtással, nevezetesen a flotta és így a hődiffúziót kombinálhatták egy szeparációs eljárással, máskülönben megúszta volna Hirosima, a háborúra nem lett volna kész a bomba. Einstein munkáját mindenki ismerte, a nagy nevek nem vettek részt közvetlenül a háborús fejlesztésben, ez mérnöki munka volt. A legtöbb területen a németek előnye elenyészett a háború végére, ami maradt, sem volt túl jelentős előny.

Ahogyan a rádiót is szinte egyszerre többen kitalálták, a katonai fejlesztések is mindenhol a levegőben lógtak.

Az, hogy az angolok harckocsijai nem voltak szinten a németekével, az szemléletmódból fakadt, mert hiába ők találták fel a tankot, a gyarmatbirodalomban hatékonyabbak voltak a gyors, olcsó, gyengén páncélozott könnyű harckocsik, hiszen ezek jól manővereztek a terepen és a felkelők mordályaival dacolni tudtak, de az iparosodott angol nemzet is tudott jó harcjárműveket építeni, némi késéssel, akárcsak az amerikaiak, vagy az oroszok és a háború végére be is érték a németeket.

Ugyanez vonatkozik a légierőre, az angolszászok bombázói, repülőerődjei elsötétítették az eget és a P54 es Musztángok a földbe döngölték a Messzert, ha fel mert szállni és a szövetségesek a végén már azt bombáztak porig, amit csak akartak.

A németeknek nem időhiányuk volt, hanem időelőnyük, mert egy támadásra felkészült nép rohanta meg a gyengén felfegyverkezett ellenfeleit, akiknek időbe tellett, amíg maguk is hatásosan ellátják magukat fegyverzettel és kiképezik a hadseregüket, de az ipari és a humán erőforrásaik ezt biztosították, így a németek előnye semmivé foszlott.

2015. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Gugu Gabor ***** válasza:

Az USA Manhattan projectjének nagy részét és ennek az alapkutatásainak nagyrészét Európából kivándorolt (menekült) fizikusok végezték.

Teller Ede, Max Born, Enrico Fermi, Wigner Jenő, Albert Einstein, James Franck, Otto Frisch, (a teljesség igénye nélkül... szerintem azért nem kis szürke állományt dobtak ki.

2015. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Amit felsoroltál azok csak történelmi tényeg, amik sok tényező miatt alakultak így.

Pl. hogy A drogos Hitlert megtudta győzni a drogos sztálin, hogy el tudja látni a sztálingrádban rekedteket nem kell visszavonni, mert el lehet látni.

Hiába lett volna az angoloknak megfelelő légcsavaros gépe, ha van a náciknak elég kőolajuk, mert Hitler a baku kóolajához ragaszkodik s nem a hadászatilag értéktelen s csak ideologiailag értékes Sztálingrád földjéhez.

Az hogy a háburo végefele állitotta le a fejlesztéseket. tévedés. Sokmindent értékes fejlesztést akkor állitott le amikor győztesnek hitte magát és csak túl későn eszmélt fel, hogy ujra kell inditania. A zseniális hadvezér pedig a kudarcok között nem ismerte fel, hogy melyik fejlesztést kell ujrainditani.

Viszont a kérdés nem ez volt amit most boncolgatsz.

Nem azt kellene eröltetni, hogy nem nyerhette volna meg pusztán azért mert rengeteg hiba és egyéb olyan tényező miatt ami elkerülhető lett volna nem nyerte meg.

A kérdés egészen más volt.

Jó kérdés miért próbálsz enyire terelni.

Azt mindenki nagyon jól tudja mi lett a második világháboru vége, azonban elég sokan nem hisznek az eleve elrendeltetettségben, ez csak az emberiség egy részének a menstvára.

Itt most egy olyan képzeletbeli helyzet továbbmenetele a téma ahol sokminden máskép alakul. Ahol pl. biznak elvakultan a győzelemben é s megerősitik a szárnyakat, vagy ép be se vonulnak Sztálingrádba hanem megszerzik a kőoloajat és olyan hatalmas erőre tesznek szert ami igy nem volt, olyan emberi erő birtokában maradnak amit igy felmorzsoltak. Ha nem rekednek meg Sztálingrádban a japánok is máskép állnak hozzájuk hisz akkor örömmel hasitották volna ki a saját szeletjuket a SZU tortából.

A történészek nem szeretik azt a kérdést boncolgatni, hogy mi lett volna ha, mert az ő tudományuk nem a magyarázás hanem a dokumentálás, és a megtörtént események összefüggésének a vizsgálata. De nem attól lesz valaki laikus ha mindezt mégis megteszi.

Meg kell értenetek, hogy ez a kérdés nem történelmi kérdés. A történelmi kérdés az, hogy mi lett, az többi lehetőség modellezése pedig egy egészen más tudomány. Történészi téren az valóban laikusság, de mondom ez nem történelmi kérdés max. a felületes szemlélőnek tünhet annak.

Megkérem aki nem tud mást csak a tényeken leragadni az ne próbáljon meg válaszolni a mi lett volna ha kérdésre - mert az egész kérdés nem a tényekről szól, hanem egy másik eseménysor következményinek a modellezéséről, és aki ezt nem érti meg az nem lesz képes a válaszra és csak értelmetlen vitát okoz zsákutcába viszi a beszélgetést.

Aki nem akar erre a kérdésre válaszolni az keressen inkább neki tetsző kérdést és válaszoljon arra, ne itt eröltessen más neki tetsző témát.

2015. márc. 31. 23:07
 14/22 A kérdező kommentje:

az elején elirtam, Göring helyett sztálint irtam.

ha van más elirás is azt kérem ne probálják meg felhasználni a téma ujbóli félresiklatására mert nem ez a cél.

2015. márc. 31. 23:08
 15/22 A kérdező kommentje:

Szóval nem egészen értem, miért nem inkább a holokauszt tagadók kérdéseiben nyomulsz akik szándékosan ferditik el a tényeket?

Én nem állitom, hogy nem vesztették el a második világháborut a németek azt se állitom, hogy nem volt holokauszt pusztán csak egy máskép alakuló történelem hatásait boncolgatom.

Ha ennyire valóságpárti vagy akkor menj s vitázz azokkal akik tudtatosan tagadják a tényeket s ne a máskép alakuló események hatásairól szóló beszélgetést sikass ki azon a cimen, hogy nem igy alakult. Bőven követhettek volna el több hibát az oroszok és angolok, és kevesebbet a németek s akkor most minden máskép lenne. A holocaustot is kihagyhatták volna, csak ugye akkor most nem lenne mit tagadni. Miért nem azokkal vitázol akik tagadják a tényeket s miért azt viszed félre ehelyett amikor egy lehetséges másik eseménysor hatása a téma?

2015. márc. 31. 23:32
 16/22 A kérdező kommentje:

Az irásaitok alapján ugy látom, nem elég egyszer leirni, le kell irni újra és újra:

Nem az a kérdés, hogy ki nyerte meg a második világháborut.

Az se a kérdés, hogy megnyerhették volna a második világháborút. (Nyilván megnyerhették volna, ha Hitler elöbb kezdi el a fejlesztéseket, nagyobb hangsúlyt fektet rá, megszerzi a kőolajat, s képesitett katonai vezetőkre hallgat nem pedig egy drogos pilótára.)

A kérdés az ha megnyeri akár ilyen akár másmilyen ok miatt akkor ez hogyan hat a továbbiakra.

És most figeljetek de nagyon: a kérdés szért merül fel, mert nem nyerte meg a háborut.

Ha megnyeri akkor tudnánk a választ és nem lenne a kérdés. Ha megnyeri akkor most az lehetne kérdés hogy mi lenne máskép ha nem nyeri meg. AZ azonban valószinüleg ugyanaz lenne, hogy a hozzátok hasonlóknak akkor is oldalakon keresztül kellene magyarázni hogy mi a kérdés és újból és újból ugyanigy könyörögni kellene hogy ne siklassák folyton félre a párbeszédet, hanem valahogy értsék már meg végre, hogy vannak akiket érdekel az ami őket nem.

És hogy menjenek és olyan témákba irkáljanak amik érdeklik őket, és ne azt a témát siklassák ki ami nem érdekli őket.

Nemrég egy szerencsétlen egyenesen a moderátotokhoz ment panasszal, mert ennyire nem volt képes elviselni, hogy őket nem érdeklő téma merült fel, és hogy olyan esemény hatásainak a következménye képezi a vizsgálat tárgyát ami a valóságban nem történt meg.

Ugyhogy nem alaptalan, hogy ujra és ujra leirom, mi a kérdés, mert valamiért csak nagyon nehezen értitek meg.

És ha végkép nem megy, tényleg az a legjobb, ha olyan témára adtok választ amiről szóló kérdést megértettetek, s nem megint a moderátornak panaszkodtok.

2015. márc. 31. 23:56
 17/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, te elolvasod, amit írnak neked?


Németországnak NEM VOLT ESÉLYE.


Tehát innentől kezdve nem tartana sehol, mert lehetetlen lett volna.


Ebből kifolyólag nem lehet levezetni, mert csak akkor nyerhettek volna, ha teljesen mások a körülmények.


De ha lefested pontosan a körülményeket, ami a győztes háborúhoz vezetett volna, akkor lehet abból tovább játszani, hogy talán mi lett volna.

2015. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Akinek beszélgetni is lehetettlen az minek beszélget?

Leirták, hogy lehetettlen, de attól, hogy leirják valamiről, hogy lehetettlen még nem lesz az. nagyon sokmindenről állitották már hogy lehetetlen ami nem volt az.

Akik előttem irtak, csak azt irták le amit elolvastak könyvekben a tény és a lehetőség fogalmát alaposan összekeveritek.

Ugyanakkor a kérdés nem az volt hogy mi lehetséges és nem. úgy néz ki itt az egyetlen lehetetten az hogy egyesek magát a kérdést felfogják.

Csak azt nem értem ha azt akarjátok bizonygatni hogy mi a lehetséges és mi nem akkor miért nem olyan kérdésre válaszoltok, ahol ez a kérdés?

talán ez is lehetetlen?

2015. ápr. 1. 13:46
 19/22 A kérdező kommentje:

Ja és az utolsó mondatodra:

Egy győztes állam fejlődését nem befolyásolja nagymértékben az, hogy mitől győztek.

Aki elnyomja a fél világot annak akkor is ugyanúgy kell fegyverkeznie ha ez sikerült, ahhoz hogy elnyomhassa a másik felét is, mint addig.

Azt hogy miket fejlesztettek a németek, nagyon jól tudhatja az aki utána járt, nem nekem kell itt leírni.

És a kérdésre is csak az fog tudni válaszolni, aki ezeket ismeri, nem az akinek nekem kell a szájába rágni nyilvános információkat.

(Ja és a kérdés is azoknak szól akik ezekkel tisztában vannak s nem annak akinek nekem kell elötte elmagyarázni a részleteket)

2015. ápr. 1. 13:55
 20/22 anonim ***** válasza:

Amikkel fejlesztettek a németek, azzal nem tudtak, és nem is tudhattak nyerni.

Amiket stratégiának használtak, azzal sem tudtak, és nem is tudhattak nyerni.


Tehát: milyen teljesen más alapokkal indult a te képzeletedben létező háború?


Németország alatt az arabokkal vetekedő mennyiségű olaj volt? Nem üldözték a zsidókat, így ott maradtak a tudósok? Hitler jobban megbízok a tábornokaiban, és nem maga vezényel, amikor sokszor egyértelműen nem értett hozzá? Oroszország nem létezik? Nem indítanak korlátlan tengeralattjáró háborút, és emiatt Amerika nem száll be a háborúba? Nem csinálnak kemény diktatúrát?


Vagy milyen egyéb, a kimenetelt megváltoztató körülményt képzeltél el?


Lévén a valóságban lévő helyzetben nem nyerhettek. Így nem lehet elképzelni a valóságos helyzetből, hogy mi lett volna ha nyernek. Fel lehet vetni, hogy pl nem diktatúrában intézkednek, ekkor több kutatásuk sikeresebb lehetett volna, vagy pl nem a munkatáborba kényszerített rabok szerelik össze a tankokat (és szabotálják szét), vagy pl a zsidó tudósok (és sokan mások) nem menekülnek el, vagy Németország alatt brutális olajmező van...


Valamit válassz, mert azonkívül, hogy pattogsz és szerinted mindenki hülye, választ nem fogsz kapni :)

2015. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!