Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy teljesen hermetikussan...

B Atya kérdése:

Egy teljesen hermetikussan zárt rendszerben, túlhevített vízgőzt pl.220 fokon szeretném benttartani, akkor mekkora belső nyomás keletkezne?

Figyelt kérdés
Egy konkrét példával élve 1m3 térben 0.3 m3 vizből túlhevített gőzt szertnék előállítani. Fogalmam sincs mi történik pontossan ebben az esetben, hisz a gőz nem tud távozni, és főleg hogy a nyomás meddig fokozódik? Az érdekelne, a hőmérséklet, a nyomàs, a zárt rendszer térfogata, és a kiindulási vízmennyiség között, milyen arányok vannak, hogyan befojásolják a változók egymást Mivel ez csak elméleti kérdés, kérlek benneteket ne részletezzük a veszélyességét!

2015. márc. 30. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát… Itt érzésre nem lesz jó az ideális gáz állapotegyenlete…


Amúgy körülbelül 22-23 atm lenne a nyomás (ha a térfogat állandó, és csak a 300 kg víz van bent, 220 °C hőmérsékleten).

2015. márc. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a térfogat állandó , szinte rugalmatlan a rendszer.Éppen ezért szeretném a nyomást tudni , hogy a nyomásálló tartájt megtervezem , persze 3szoros biztonsági szorzóval.
2015. márc. 30. 23:16
 3/8 anonim ***** válasza:

> „Mivel ez csak elméleti kérdés…”

Vesd össze:

> „ hogy a nyomásálló tartájt megtervezem”


Akkor amúgy 70–80 barra kell méretezned.

2015. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah, és szerintem inkább ne csináld, mert veszélyesnek (legalábbis tudatlannak) tűnsz ezen a téren.
2015. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nem az én szakterületem valóban , nem fogom megcsinálni , engem elméleti és gyártástechnológiai szempontból érdekel első körben , ha kisérletre kerülne sor azt nem otthon és nem egyedül fogom végrehajtani. Ha érdekel privátban megirom miért érdekel mind ez , ide nem akarom kiírni!
2015. márc. 30. 23:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit ódivatú, de itt egy táblázat a kérdésedhez:

[link]

2015. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Huszonvalahány bar egy köbméteres tartály felületén már iszonyat nagy lehet.

Ezt méretezésre, gyártásra szakemberre kell bízni. Nyomástartó edényekre külön hegesztési minősítés is kell.

Ez nagyon nem otthoni bütykölésre való dolog.

2015. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az 1 m3 csak az arányok miatt adtam meg! Ha elkészülne nem hegesztve , hanem savállóból kiesztergálva lesz , a térfigata 4000cm3 , és az anyag vastagság , 20 mm sarkok és élek lekerekitésével.De mint mondtam nem otthoni kisérlet.
2015. márc. 31. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!