Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a tudományos magyarázat...

Mi a tudományos magyarázat arra, hogy két ember közül, az egyiknek sokkal erősebb az immunrendszere, amikor ugyanannyi fehérvérsejt van mindkettőjüknek?

Figyelt kérdés

Valakinek sokkal erősebb, és sokkal gyorsabban reagáló immunrendszere van, mint másnak, és lehet, hogy 3x gyorsabban legyőz egy komoly betegséget, mit más, pedig nincs 3x annyi fehérvérsejtje, immunsejtje, hogy ezt lehetővé tegye. Mitől függ hát, hogy valaki ennyivel erősebb szervezetű, mint más? Talán védekező sejtekből is valakinek jobb minőségűek vannak, mint másnak?


Van olyan ember, aki nem táplálkozik jól, nem él egészséges életet, mégis a szervezetének meg se kottyannak a betegségek, és van, aki annyira egészségesen él, amennyire csak lehet, vigyáz az egészségére, mégis sűrűn beteg lesz. Mi a különbség ezeknek az embereknek a szervezete között, miben más az ő szervezete, mint a másé?


2015. márc. 30. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az emberi szervezet védekező rendszere ennél bonyolultabban működik. Nem a sejtek száma számít, hanem az, hogy milyen idegen, külső behatásokat ismert meg csecsemő és gyerekkorában, mert az u.n. memóriasejtek ezeket az információkat állítólag az egyén egész élete végéig megőrzik, emlékeznek rá és időben riasztják az ellenanyag-termelő apparátust. Ezért van az, hogy a nem patikatisztaságú környezetben felnőtt gyerekek sokkal ellenállóbbak, egészségesebbek, mint azok, akiket a fúvó széltől is óvták és hipózott környezetben nevelkedtek. Akinek gyerekkorban nem ismerte meg a szervezete a koszt, annak a szervezete később túlreagálja az apró-cseprő ingereket. Persze jelentős egyedi eltérések vannak és az pszichés állapot nagyon számít.
2015. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Ez sok szemponton múlik, egy orvos, biológus biztosan jobb választ tud adni nálam.

Ahogy tök ugyanannyi emberrel el lehet végezni egy munkát jól, gyorsan, jó hatásfokkal, meg xarul is, az immunválasz nem csak a fehérvérsejtek számától függ. Azok "hadrafoghatósága" nagyon sok szemponttól függ, ebben szerepet játszik sok, a szervezet számára fontos enzim, nyomelem, vitamin szintje, az immunrendszer reakciógyorsasága, tehát pl. az információátadás a sejtek közt, "ki az ellenség".

Egy örökölt, korábban szerzett rezisztencia is fontos lehet, a védőoltások is ezt segítik elő.

A spanyol hódítók által behurcolt, számukra már veszélytelen fertőzések is végig tudták irtani az indiánokat, pedig azoknak is teljesen egészséges immunrendszerük volt, csak felkészületlen ezekre a nyavajákra.

És ahogy két ember fizikumra sem egyforma, az immunrendszer erősségében is lehetnek veleszületett különbségek.

Mindezek szerencsétlen esetben halmozódhatnak is, ilyenkor egy egyébként teljesen egészségesnek tekinthető ember is hátast tud dobni olyan fertőzéstől, ami a másiknak maximum múló kellemetlenséget tud okozni.

2015. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy élő szervezet működése nagyon bonyolult, és egy hatásra adott reakció az élő szervezet múltjától is függ. Két ember egyáltalán nem egyforma, legfeljebb néhány feltűnő tulajdonsága (2 szem, 2 láb, 1 szív, stb.) azonos. Ezért természetes, hogy két nem egyforma ember eltérően reagál a környezetére. Például az immunrendszerében is, és még sok másban is.
2015. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!