Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Üdvözletem. Valaki leírna...

Üdvözletem. Valaki leírna nekem egy egyszerű, halandó ember számára is érthető képletet, aminek segítségével ki tudom számolni a szükséges adatokat?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értek sem az áramlástanhoz, sem a vízszereléshez, viszont szükségem lenne egy számításra. A google sajnos nem bizonyult jó barátomnak.Adva van mondjuk egy 200 literes tartály, ami tele van vízzel. Azt szeretném meghatározni, hogy milyen átmérőjű cső szükséges a leürítéséhez akkor, ha meghatározott idő alatt szeretném leüríteni, tehát mondjuk 30 perc alatt, se lassabban, se gyorsabban. A válaszokat előre is köszönöm.
2015. márc. 19. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
nem lehet.
2015. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vree ***** válasza:
2015. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egyetemi tananyag , és ennek megfelelő a rá vonatkozó összefüggés is. A probléma neve : Kifolyás tartályból , kifolyási idő számítása. Attól függ egyébként,hogy milyen magasan áll benne a folyadék , mekkora a cső , illetve miylen a tartály alakja (kontúrgörbéje) Ha vmi idétlen alakú tartályod van , jó eséllyel ki se tudod számolni. Szóval célszerű hengeres vagy téglatest alakú tartály választani , mert nagyban leegysezrűííti a képleteket.
2015. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Remélem nem kapsz rögtön szívinfarktust ha megnyitod , még engem is felzaklat , pedig decemberben vizsgáztam le belőle..:D


Szóval :


[link]


a 31. oldalon megtalálod a problémát , amit te éppen keresel , ott van hozzá a képlet meg rajz is. Szóval elvileg minden adott , ha nem haragszol én nem szeretném magam felzaklatni magam újra , elég volt decemberben 1 hétig,majdnem beleőszültem..

2015. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most nézem,hogy ott van a végén a speciális eset is. Hengeres tartály és a képlet is,amire szükséged van!


t = ((A1)/(N*A2))* négyzetgyök((2H)/(g))


Ahol: A1 - a tartály keresztmetszete (jelen esetben állandó,ezért speciális az eset) , N- kifolyási tényező (amit nyugodtan vehetsz 1-nek , de elvileg 1-nél valamivel kisebb szám..) A2- a kiömlő nyílás keresztmetszete , G - gravitációs konstans ( 9,81 m/s^2)



A t-kifolyási idő most esetedben ismert , hiszen írtad , az egyenletet átrendezed A2-re , és meg is kaptad mekkora keresztemtszetű csőre lesz szükséged! Jó munkát!



Tisztelet a gépésznek!

2015. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként megadom neked már a teljes választ akkor.


Átrendezve ugye :


A2 = ((A1)/N*t))*négyzetgyök((2H/g))


Ekkor megkapod a leengedő cső kerezstmetszetét , a cső átméréje (ha körszelvényű a cső , gondolom úgyis az)


Akkor a cső átmérője :


d= néggyzetgyök((4*A2)/(pí))

2015. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!