Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol lehet venni prizmát?

Hol lehet venni prizmát?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy kb. 20X20mm-es derékszügű prizmára a majdani vizsgamunkámhoz. Eddig egy áruházat találtam ahol árulnak prizmát de ott sem árulnak ilyen méretben. (sőt, nagyon kicsi a választék)

2015. febr. 2. 09:40
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
2015. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem nagyon lehet beszerezni ilyet csak külfödről.

Ajánlok egy két külföldi linket. (nem olcsó mulatság):

[link]

[link]


Vagy van magyar optikus műhely ahol méretre vágnak csiszolnak ilyet.(árban nem tudom hogy jobban jársz-e.):

[link]

2015. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom hogy eléggé jó árban vannak.


Az igazság az hogy számomra nem szükséges olyan jó minőségű. Csupán egy MOA Nóniusz skálázás elé szeretném tenni. Tehát nem olyan komoly dologra kell mint pl. egy alkalmazott fizikában használatos lézer irányítása.


Ha más nem akkor a piacon veszek egy ilyen kamu szovjet távcsövet. Bár kétségtelen hogy elég silány minőségű, de azokban is Porro prizmákat alkalmaznak.

2015. febr. 2. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Optikákban és fényképészeknél is lehet venni.
2015. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!