Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg szeretném építeni az...

Meg szeretném építeni az alábbi házi merülőforralót. Biztonságos, amíg nem érek hozzá a fém végekhez?


2015. febr. 1. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy nagyon veszélyes eszköz így.


Ha megépíted:


1. Kizárólag kísérleti jelleggel tedd, ne pedig állandó használatra.


2. A fémkanalakohoz semmiképp se érj, ha feszültség alatt van.


3. Kizárólag műanyag, vagy kerámia edényt használj! Fémet semmiképp, mert jobb esetben rövidzárlat keletkezik, rosszabbik esetben az edény fázis alá kerül, amit érintve halálos áramütést okoz.

2015. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem biztonságos.Ne építs ilyen szart.

A teljesítménye függeni fog attól hogy a víz menyire sós illetve hogy mennyire savas vagy lúgos.

A kanalakon durranógáz fog kiválni ami úgyszintén balesetet okozhat. Az áramütésnek meg fokozott a veszélye.

Nincs pénzed a szaros merülőforralóra?

2015. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jaajj istenem. Ugyan ki taláta ki ezt a hülyeséget?
2015. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a videó egy vicc, egy sufnikóklerkedés, és ha így folytatja a srác, akkor meg fog halni. Csak így, egyszerűen.

Maradjunk annyiban, hogy értelmes ember nem játszik a hálózati feszültséggel, még akkor sem, ha szakember. (Sőt, akkor pláne nem.) Próbálok nagyon finoman és visszafogottan fogalmazni: NEM biztonságos.

2015. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy az elektrolízis fémionokat old ki a kanálból, amiből elég csúnya vegyületeke keletkezhetnek. A videón látható víz színe is elég gyanús a végére. Te meginnád?
2015. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem értem miért lettem lepontozva, értelmesen leírtam mindent.

Azt meg végképp nem értem milyen elektrolízisről beszéltek, meg durranógázról. Talán több fizikaórára kellett volna bejárni!

2015. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

AC-vel elektrolízis nem lesz. füstölő hulla még lehet.

Nem kéne ezt erőltetni. Három helyen lehet vele kikötni.

1. intenzív osztály

2. előzetes letartóztatás

3. fadoboz

2015. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Lehet hogy több fizikaórára jártam mint te kedves kolléga.

Ha AC-val bontasz vizet akkor mindkét elektródán hidrogén és oxigén is felszabadul a megfelelő fél periódus alatt.

Némi mennyiségű oxigén és hidrogén reagálni fog és visszaalakul (frekifüggő) vízzé de az 50Hz-en még lesz bőven durranógáz.

Mielőtt lehurrogsz itt valakit jó volna átgondolni..

2015. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"az 50Hz-en még lesz bőven durranógáz."

Az 50 Hz meglehetősen "sűrű" ciklus már, az ionforgalom megindulásának is van tehetetlensége (persze elektródák távolságától is függ), szerintem beltérben akkut tölteni klasszisokkal veszélyesebb hidrogén-mennyiség keletkezik. Én kétlem, hogy ez lenne a legveszélyesebb aspektusa ennek a kísérletnek. :)

2015. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A videón látható víz mégis csúnyán elszíneződik, tehát valami elektrokémiai reakció nyilván lezajlik, a vízbe fémionok kerülnek.
2015. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!