Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 1 MPa hány tonna nyomásnak...

1 MPa hány tonna nyomásnak felel meg?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy egy prés amire azt mondják hogy 100 MPa nyomással nyom az tonnában mit jelent? vagy hogy lehet átszámítani...

2015. jan. 11. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

1 MPa = 102 tonna / m^2

Tehát egy négyzetméteren(!) 102 tonna.


[link]

2015. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tonna az tömeg, a nyomás pedig erő/felület.

100 MPa nyomás = 100 millió N / m² vagy 10000 N / cm², ami

kb 1 tonna súlya 1 cm² felületen.

2015. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, tehát akkor tudod kiszámolni, hogy hány tonnával nyom a prés, ha ismered a nyomott felület nagyságát.
2015. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat, szerintetek egy 50 tonnás emelő mekkora hidraulikus munkahengerrel lehet felváltani? mert ha azt számolom hogy egy 10 cm2 es felületet szeretnék préselni cm2-ként 10 tonna nyomással akkor elvileg 98000 bar-os nyomás kellene nekem?
2015. jan. 13. 07:52
 5/5 Gold003 válasza:

Sziasztok!


Valami hasonló problémám van nekem is, szeretnék egy présgépet építeni. Van egy dugattyúm, ami a nyomásmérő szerint max 150 bar nyomásra alkalmas. Ha csatolok hozzá egy hidraulika tápegységet, ami "kiszolgálja" 150 bar nyomással, a dugattyú szára 7 cm átmérőjű, mekkora felületen kell nyomnia, hogy a maximumot ki tudjam hozni belőle? Illetve ezekkel a paraméterekkel hány tonna nyomás amit kifejt? Van aki azt mondja, minél nagyobb a felület, annál nagyobb a nyomás,de max 10 cm átmérőben gondolkozom.


Előre szeretném közölni, hogy érettségin én voltam az egyetlen, aki az osztályban megbukott matekból....


Köszi


G.

2018. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!