Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz az, hogy ha egy olyan...

Igaz az, hogy ha egy olyan filmet néz valaki, ahol mondjuk minden 10. képkockába bevágnak valamit, akkor az a valami fog eszébe jutni egész film alatt?

Figyelt kérdés
Pl valaki néz egy akármilyen filmet. De az a film úgy van összevágva, hogy minden 10. képkockán egy üveg bor van. Ő maga nem látja, hiszen annyira gyorsan nem tudja követni az eseményeket, de az agya valamilyen szinten érzékeli, és a film alatt megkívánja a bort, meg hasonlók. Igaz ez? És ha igen, akkor tudtok mutatni nekem olyan filmeket, videókat, amely így van megoldva, és a neten is meg lehet nézni őket? Köszönöm szépen!
2014. dec. 27. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tudok egy olyat, amibe meredt farkak vannak bevágva. Garanáltan róluk fogsz fantáziálni, ha megnézed!
2014. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindegy mik vannak bevágva, a lényeg, hogy úgy legyenek, hogy ne legyen észrevehető a szem számára, csak a szervezetünk (inkább agyunk) érzékelje minimálisan annyira, hogy a film nézése közben az adott dolog jusson az eszünkbe.
2014. dec. 27. 18:13
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgyhogy Deggial, nyugodtan jöhet, sőt, én kérem, hogy linkeld be a videót/filmet. Kíváncsi vagyok az ilyenekre, bármi is legyen bevágva.
2014. dec. 27. 18:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, ha jön link, ha nem, azért még tudnátok válaszolni, hogy igaz-e, hogy ezek a bevágott filmkockák képesek megmaradni az ember emlékezetében úgy, hogy az illető nem is tud róla, hogy valaha is látta volna a képkockán lévő dolgot?
2014. dec. 27. 19:32
 5/12 Szirty ***** válasza:

Ez hülyeség! Ha egy-egy kocka eltér az nem hogy nem észrevehető, hanem kifejezetten zavaró.


Nekem ilyenkor az ötletgazda kedves családja jut eszembe.

2014. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De tudtommal egy-egy filmkocka annyira rövid idő, hogy az ember észre sem veszi. Hiszen egy másodperc 24-ed része (vagy még rövidebb) alatt történik az egész, és fel sem tűnik az embernek állítólag, hogy egy rövid időre nem azt a filmkockát vágták be, amit kéne, hanem egy teljesen másikat. Ezt már több filmben láttam, és mások is mondták. Én hiszek benne, mert hihető, és még nem láttam a cáfolatát.
2014. dec. 27. 20:00
 7/12 Szirty ***** válasza:

"tudtommal egy-egy filmkocka annyira rövid idő, hogy az ember észre sem veszi"


"fel sem tűnik az embernek állítólag"


"mások is mondták"


Fel sem tűnik, állítólag, mások mondták, stb... Próbáld ki! Olyan egyértelműen látszik és olyan mértékben zavaró, hogy az egésznek semmi értelme. Urban legend az egész!

Van ilyen tudat alatti befolyásolás de egyáltalán nem így működik.

2014. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogy működik akkor?
2014. dec. 27. 23:40
 9/12 anonim válasza:

Erről én is csak hallottam. Bár én úgy hallottam, hogy a reklám ipar csinált ilyet, és hogy ez gyakorlatilag manipulációnak minősül, így betiltották.

De én is csak így hallomásból tudok erről, nem tudom mennyi valóság alapja van de mondjuk a family guyban is van egy ilyen kis részlet ami erre tért ki ;)

2015. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ez egy fajta videóhipnózis, nem újdonság. A mai napig ezt csinálják, csak sokkal kifinomultabbak a módszereik azóta. Képek, hangok és érzelmek felhasználásával manipulálnak több millió embert, úgy, hogy észre sem veszik.
2015. jan. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!