Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » F (x) = (2x) ^2 +4x -3 Hogyan...

F (x) = (2x) ^2 +4x -3 Hogyan kellene ezt ábrázolni?

Figyelt kérdés

Szóval adott a fenti függvény és sokadik próbálkozás után sem sikerül ábrázolnom.

Le tudnátok vezetni az ábrázolható alakra hozását?


2014. okt. 29. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is:


(2x)^2=4x^2, tehát a függvény F(x)=4x^2+4x-3.


Teljes négyzetté kell alakítani, ehhez ki kell emelni 4-et, hogy a főegyüttható (vagyis x^2 együtthatója) 1 legyen:


F(x)=4(x^2+x-3/4).


Most jön a teljes négyzetté alakítás, amit a összeg első két tagja mutat (x^2+x...):


F(x)=4[(x+1/2)^2-1], mert (a+b)^2=a^2+2ab+b^2, és az átalakítás ekvivalens kell legyen.


Végül be kell szorozni, mert így láthatóak a szükséges transzformációs lépések az ábrázoláshoz:


F(x)=4(x+1/2)^2-4.

2014. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Közben észrevettem, hogy elírtam az elejét, mert a 2x^2 feleslegesen van zárójelben és így a végeredmény is más lesz, ez az én hibám.


Viszont így már én is meg tudom csinálni, szóval még egyszer köszönöm!

2014. okt. 29. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!