Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kénsav oldja a rezet ha nem...

A kénsav oldja a rezet ha nem forró?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 19:21
 1/7 Silber ***** válasza:
Híg kénsav nem fogja neked eloxodálni a rezet, vagy legalábbis nagyon hosszú idő kell hozzá. Ha azonnali reakciót akarsz, fel kell melegíteni hozzá.
2014. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és a tömény?
2014. okt. 28. 19:41
 3/7 Silber ***** válasza:
A rezet csak tömény, forró kénsav oldja.
2014. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Próbáltam CuSO4-et csinálni. Szobahőmérsékleten a tömény kénsavban is napokig fényesen vigyorgott a vörösréz forgács. ( Nem kékült az oldat.)

A szakirodalom szerint ha levegőt buborékoltatunk át rézforgács, és kénsav keverékén, vagy forraljuk akkor oldja.

2014. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én nem rézszulfátot akarok csinálni hanem elektrolízissel töményíteni a kénsavat és mivel a réz nem oldódik benne ezért azzal akarom.
2014. okt. 29. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A kénsav forralással töményíthető 98,3%-ig, a hozzá tartozó forráspont 338°C.

Elektrolízis?? Nem egy szokásos eljárás. A katód lehet réz. Az anód a gond. Mit nem zabál meg a tömény kénsav oxigén jelenlétében? Talán platina.

Szén, vagy grafit anód? Az anód kötőanyaga az oldatba kerül, elszennyezi azt.

2014. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Itthon sajna forralással max 90 %ig tudom töményíteni és innen akarnám 98%ig. Grafit elektródot meg nem lehet használni, mert a kénsav megeszi, platina neg nincs itthon.
2014. okt. 29. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!