Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Könnyebb lenne az embernek...

Könnyebb lenne az embernek lélegeznie a karbon korban (32% O2) mint ma?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt az több is. És könnyebb lenne. De főleg nagyobb teljesítményekre lenne képes az ember.
2014. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én az első válaszadónak nem feltétlenül adnék igazat.

Lehet nagyobb teljesítmény, de csak fokozatosan. Ugyanis az emberi tüdőnek hozzá kellene FOKOZATOSAN szoknia a megváltozott összetételű levegőhöz. Ez kb. ugyanolyan, mintha nagyobb páratartalmú dzsungelbe mennél, vagy nagy légszennyezettségű városba, hirtelen kifejezetten elviselhetetlen.

2014. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Napfonat ***** válasza:
Igen, könnyebben lélegeznénk és nagyobb teljesítményre is lennénk képesek, de a magas oxigén-koncentráció egyben gyorsabb "égést", azaz gyorsabb életet, azaz gyors megöregedést is jelentene.
2014. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2, mi is nem feltétlenül igaz? Én a kérdésre válaszolva egy állítást közöltem részletezés, ok, mód, lefolyás nélkül. A nagyobb teljesítmény akkor is nagyobb, ha fokozatos. És akkor is, ha egy konkrét (amúgy jó fittségű) ember nem érzékeli. Csak ekkor elhanyagolhatónak nevezzük.
2014. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ekkora oxigénszint már hiperventillációt okoz. Még bele is lehet halni.

Lassú szoktatással valószínűleg hozzá lehet edződni, de most fognának téged és bevágnának ilyen oxigénszintű környezetbe, perceken belül jönne a zsibbadós szédülés, indokolatlanul felpörgött hangulat, majd ájulás.

2014. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lélegeztetőgépet azért alkalmazzák, hogy az illető könnyebben lélegezzen. És tudtommal nagyobb az oxigénszintje is. Azt nem tudom mennyivel, és hogy milyen arányban vannak benne az adott gáztípusok, de a megszokottnál biztos, hogy magasabb az oxigén szintje (különben nem alkalmaznák). Ezért hát egy valamivel magasabb oxigénszint nagyon sokat számít (jó értelemben), de lehet igazuk van a többieknek, és nagyon magas (vagy lényegesen magasabb) oxigénszint hatására meghalna az illető. Jelenleg 21% körüli az oxigén jelenléte a levegőben, nem tudom milyen hatásai lennének, ha hirtelen 50%-kal megugrana ez a szint. Biztos, hogy előtte valameddig kéne hozzá szoktatnunk magunkat az egyre magasabb oxigénszinthez.
2014. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Napfonat ***** válasza:

Az is lehet, hogy a karbon-kori óriásnövést is a magas oxigénszint számlájára lehet írni.

Például a pozsgás Sigillaria-k és egyéb pozsgás növények 30-40 m magasra nőttek, a szitakötők szárnyfesztávolsága is elérte a 70 cm-t.

2014. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valaki azt írta egy másik kérdésnél hogy bár magas az oxigén szint a szén dioxid szint is 8-10 ese a mai szintnek! Ez hogyan befolyásolna?
2014. okt. 25. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!