Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent az, hogy egyenlő...

Mit jelent az, hogy egyenlő oldalú tetraéder?

Figyelt kérdés

2014. szept. 21. 16:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egy feladathoz kéne tudnom, hogy mi. Először arra gondoltam, hogy szabályos tetraéder, de tovább olvasva a szöveget, rájöttem, hogy ez kizárt. Ötletem sincs mit akarhat jelenteni.
2014. szept. 21. 17:05
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyenlő oldalú tetraéder = minden oldala egyenlő.


Szabályos akkor lenne, ha szabályos háromszögek alkotnák.

2014. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bár elvileg egyikből következik a másik. Miért zártad ki olyan magabiztosan a szabályosságot? Elvileg az.
2014. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azét zártam ki mert megadták 3 élének hosszát és azok különböznek
2014. szept. 21. 17:21
 5/13 anonim ***** válasza:
4 különböző egyenlőszárú háromszög alkothat tetraédert.
2014. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
*egyenlő oldalú
2014. szept. 21. 17:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet az alapot nem kell beleszámolni.


Mondjuk 3 egyenlő szárú háromszög, és az alap pedig szabályos háromszög. Akkor egyenlő oldalú a tetraédered, ha az alapot nem nézzük, de mégsem szabályos. Máshogy nincs értelme.

2014. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy háromféle hosszúságú éle legyen neki, és a zódaléleji eggyenlőjek legyenek, 4 azaz négy különböző eggyenlőszárú háromszögbű kő neki ánija, mondok má megest!
2014. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az egyenlő szárú tetraéder, vagy diszfenoid lapjai egybevágó háromszögek. Az egyenlő oldalú tetraéder az szabályos lesz valószínűleg, nézd meg, hogy hány adattal adják meg!
2014. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én papíron, meg fejben próbáltam elképzelni egy általános (hegyesszögű, különböző oldalhosszúságú) háromszögekből (mind a 4 ugyanaz, esetleg a tükörképe 1-2 a többinek). És arra jutottam, hogy létezik ilyen.


Még egyszer nekifutva:

Három a-b-c és egy a-c-b háromszögből szerintem össze lehet állítani egy tetraédert. Ez szerintem egyenlő oldalúnak tekinthető (de kicsit bizonytalan vagyok).

2014. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!