Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sósav + sütőporral ki lehet...

Sósav + sütőporral ki lehet tisztítani a lefolyót?

Figyelt kérdés

Egyszer mintha ezt a kettőt használták volna fel úgy, mint lefolyótisztító, vagy rosszul rémlik? Milyen sav vagy anyag keletkezik ilyenkor, ami marja a cuccost a lefolyóban?

Előre is köszönöm a segítséget.



#ecet #sütőpor #sav keletkezik
2014. szept. 20. 12:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Sósav helyet ECET-et akartam írni, sorry.
2014. szept. 20. 12:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Mosogatótisztításra jó szerintem, vízkő ellen, lefolyóba más kell.
2014. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ecet az gyenge sav a lefolyóba, oda mehet nyugodtan a sósav is. De minek mellé a sütőpor? Csak elviszi a sav erejét, és tele lesz nyúlós trutymóval a lefolyód.
2014. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszer vmi videóban láttam, h vmi ilyesmi kombináció úgy kitisztította az eldugult lefolyót, h csak na. Nem lehet, h ez volt az?
2014. szept. 20. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha sósavhoz (vagy bármilyen savhoz pl ecet) sütőport öntesz CO2 fejlődik. Ha lezárod a lefolyó végét lehetséges, hogy fejlődő gáz "kinyomja" a dugulás okozóját. Viszont vízkő ellen elég a szimpla sósav.
2014. szept. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Próbálkozhatsz még a hideg zsíroldóval. Az a szerves dugulásokat elég jól oldja.

De akkor már jobb megvenni a jó minőségű speckó lefolyótisztítót.

Ahol az is kevés ott jön a csőgörény.

2014. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!