Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy átlagos panelházban a...

Egy átlagos panelházban a plafon egyetlen pontban mekkora teherbírással rendelkezik?

Figyelt kérdés
50 kg-ot elbírna? Bokszzsákot akarok felszerelni, de félek nem bírná el.
2014. aug. 30. 22:40
 1/4 anonim válasza:
100%

Én megpróbálnám jóféle dübellel meg erős kampókkal, minimum négy csavarral rögzíteném négyzet alakban, hogy az erő ne függőlegesen hasson, ez még ékeli is a csavarokat.


50 kilót nem fogsz tudni úgy megütni, hogy sokat mozogjon a zsák, de a legjobb biztonság kedvéért úgy megcsinálni, hogy egyáltalán ne lehessen nagy a kilengése, hogy a lehető legazonosabb terhelés jusson mindegyik kampóra.

2014. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dübellel gond nélkül kibírja.
2014. aug. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Röhögve kibírja.


Hivatalosan 200 kg / nm körül van a terhelhetősége ÁTLAGOSAN!


Ez azt jelenti, hogy ezt gyakorlatilag a szoba közepén is ki kell bírnia a födémnek. De pl. Egy főfal mellett 5-600 kg/nm-t is simán bír tartósan a szerkezet.

2014. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nem arra gondoltam, hogy a plafon fog beszakadni, hanem hogy a csavar nem-e szakad ki a falból? Az első válaszoló hívta fel erre a figyelmemet, hogy ezen is lehet segíteni több felfüggesztéssel, meg némi szögváltoztatással az oldal irányú erőt növelni a vertikális helyett. Tegnap ahogy ezt felvetették nekem gondolkodás helyett bepánikoltam, hogy kidobtam egy csomó pénzt, azért szaladtam ide. :D

Köszönöm még egyszer a teljes körű válaszokat!

2014. aug. 31. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!