Milyen módszerrel épültek az egyiptomi piramisok?
Látom sok válasz összezavar.
Tessék a megoldás:
Zsaluban öntötték a követ ,ezért nem fér közé egy papírlap sem.
A mészkövet összetörték összekeverték a sziksó+homok összeolvasztása során keletkező anyaggal amit vízzel elkevernek .Ezt ma vízüvegnek hívják. És hozzá kevernek szalmiáksót-(Ennek a receptjét megtalálod a neten).
A keletkező ammóniát meg a fáraó mumifikálására használták fel (pácolták) Mikor kiszáradt elvitték a királyok -völgyébe.
A gránit és a diorit öntése nem nagyon különbözik.
De keress rá az "öntött kő"-re
(Remélem megfelelő a válasz)
A valóságban ez mind a következőképpen történt:
- Földönkívüli látogatók jöttek a Földre valószínűleg az Orion csillagképből. Az ő fejlett tudásuknak és technológiájuknak köszönhetően az emberek megtanulták, hogyan kell piramist építeni nemcsak Egyiptomban, hanem szerte a világon. A Gízai piramisokat valószínűleg egy nagyon pontos és precíz számítógéppel tervezték meg.
Hogy milyen matematikai paramétereknek felelnek meg a piramisok, azt lásd itt:
https://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0
- A piramisokhoz felhasznált téglákat mészkő, agyag, mész és víz elegyéből készült betonból készítették nanotechnológiai eljárással. A mészkövet összetartó cement alkotóeleme vagy szilicium-dioxid (kvarc építőkövek) vagy kalciumban és magnéziumban gazdag szilikátásvány volt. A kőzetek víztartalma magas volt, ami szintén nem jellemző a gízai fennsíkon található normál, száraz mészkőre, a külső és belső burkolat cementrésze pedig amorf volt, vagyis az atomok nem szabályosan, ismétlődő sorrendben helyezkedtek el. A hasonló szerkezetű ásványminták pedig ilyen formában sehol nem fordulnak elő a természetben. A téglákat végül minden bizonnyal lézeres eljárással csiszolták tökéletesen sima és szabályos felületűre.
- Az építéshez munkagépeket és valószínűleg anti-gravitációs eszközöket is használhattak, amivel a több-tonnás kőtömbök súlyát pár-száz kilóig le tudták csökkenteni és így mozgatni őket. (Ez ahhoz hasonlíthatott, amivel Edward Leedskalnin is felépítette a Korall kastélyt Miamiban.)
Hogy milyen funkciókat töltöttek be, arról több oldalt is lehetne írni (energia-erőmű, műemlék, sírbolt stb.) de itt az építés módszeréről tettek fel kérdést.
Hogy melyik tűnik ésszerűbbnek és a valóságosabbnak (amit a tudósok vagy amit a paleo-asztronautika hívői állítanak) és melyiket tudják ésszerűbb bizonyítékokkal alátámasztani, azt mindenki döntse el maga.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!