Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy multi méterem, tényleg...

Van egy multi méterem, tényleg tud 200M-ohm-ot mérni?

Figyelt kérdés
Hogy tudom leellenőrizni?
2014. aug. 13. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mondjuk: a) megnézed a leírását, b)megnézed a kapcsolóját
2014. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az tipusfüggő, de tud.

A legegyszerűbb, ha veszel egy 200 Mohmos (vagy 100) ellenállást és megméred. A másik változat, hogy elsétálsz ide:

[link]

és itt elvégzik a hitelesítést.

2014. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tud 200 megaohmot, csak 199,9-t. Ez a digitális műszerek sajátossága.

A kereskedelemben általában 10Mohmos ellenállás a legnagyobb amit árulnak. Abból kell 20 db. 1%-os tűrésű. Szépen sorba kell forrasztani őket.

a 18. forrasztási ponton Kb. 190 Mohmot kehet mérni, a sor vége pedig már valószínűleg a mérés határon kívül esik. ( De lehet, hogy 199,9 Mohmot mérsz. )

2014. aug. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
* - lehet mérni -
2014. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs kizárva, de nem valószínű. Nagy az esélyed, hogy csak 20MOhm-ot mér max.
2014. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja csk bent vitatkoztunk, hogy a szifetelés vizsgálót kenterbe veri-e. Szerintem igen.
2014. aug. 14. 06:11
 7/12 Szirty ***** válasza:

A szigetelés vizsgálót nem veri kenterbe!


A közönséges multiméter 1-2V-os feszültséggel mér, a szigetelés vizsgáló 500 vagy 1000V-os feszültséggel!

2014. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kolléga akkor magyaráz már meg, hogy mért is mértem múltkor vele pontosabban mint az 500 voltos szigetelésvizsgálóval?

Elárulom, hogy tök mindegy, hogy hány volttal mérek, mert ellenállás arányokat néz, nem automata méréshatáros sz@rral kéne mérni, hanem rendes fokozatkapcsolóssal. Ja egyébként a belső felépítését tanulmányozd át és majd tudni fogod, hogy mért van igazam.

2014. aug. 22. 16:51
 9/12 Szirty ***** válasza:

Amit leírtam az egész egyszerűen tény! Tényekkel nem lehet vitatkozni.


Hogy miért kaptál rosszabb eredményt a szigetelés vizsgálóval mint a szeretett multimétereddel azt én nem tudhatom. De nem a a mérőfeszültség volt az oka :-)


A szigetelésvizsgáló kicsit másra való mint egy multiméter. Ha mindkettőt arra használjuk amire való, akkor nem kerülünk olyan könnyen ellentmondásokba.

Annak, hogy egy szigetelésvizsgáló 500V-al mér meglehetősen komoly és egyszerű oka van.


Pl. ha egy beázott tekercselésű motor szigetelését megméred a 2V-os műszereddel mérsz majd több MOhm-ot vagy szakadást. Bekötöd a motort és lekólintja a betáp biztosítékot vagy AVK-t, mert valójában testzárlatos a víztől. Az meg hogy lehet? :-)

Egy szigetelésviszgálóval azonnal kiderül mi a helyzet, ezt nem csinálod utána a műszereddel (kenterbe verés ugye).

2014. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Haha, tök mindegy, hogy mennyivel mér, csak mondani tudom, mert melóhelyen mértünk valaminek a földelését, hogy jó-e és a szakadásvizsgáló szerint jó volt (multi szerint is, mivel volt kontaktus, csak meg volt törve stb.) én meg fogtam a földelést széthúztam mint a nem tudom mit.

Na ennyit erről.

2014. aug. 23. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!