Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha beleülnék egy kád sósavba,...

Ha beleülnék egy kád sósavba, miben halnék meg először?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 02:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kádban!
2014. aug. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Légszomjba.
2014. aug. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az unalomba, vagy éhen vagy szomjan halnál.


A sósav nem oldja a bőrt, így, hacsak nem szabdalnád szét magad, akkor nem lenne semmi bajod.


Bár őszintén, a nemi szerveknél és a végbélnyílásnál bizony nem lenne egy kellemes érzésed, sőt, ott nagy eséllyel roncsolódna is a bőr, de ebbe valószínűleg nem halnál bele.


Ugyanez a kérdés tömény kénsav esetén teljesen más, mert ott vészesen sokáig nem élnél, viszont baromira fájna az a rövid idő, amíg végül feloldódnál.

2014. aug. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony a sósav ki tudja kezdeni a bőrt is. Tapasztalat :)

Fiatalabb és bohóbb koromban gyakorta szórakoztam különböző legálisan beszerezhető vegyszerekkel, azok hatásaival, többek között a boltban kapható, 20%-os háztartási sósavval is. Ez nálam úgy működött, hogy anyám polcáról elemeltem a már majdnem kiürült szemcseppentőt, kiöntöttem a tartalmát, és a wécénkben talált palackból sósavat töltöttem bele. Majd ezzel jártam a környéket, és minden új dologra cseppentettem egy-két cseppet, majd figyelte, hogy mi történik.


Sajnos a szemcseppentőt nem arra tervezték, hogy biztonságosan és cseppmentesen zárjon. Így a zsebemben hurcolászott szemcseppentőből szivárogni is kezdett a sósav, amit viszont nem vettem észre először, mert ugye felvette a testhőmet, és amúgy sem volt nagy mennyiség. De a farzsebem megszívta vfele magát, és így egy amolyan sósavas borogatásként szolgált a farpofámon. A jelekre sem figyeltem fel, mert csupán bőrpír és enyhe, egyre erősödő viszketés jelentkezik, amiből az elsőt nem láttam, a másodikat viszont betudtam a pubertáskoromban némileg sűrűbben előforduló új pattanásnak. Aztán a viszketés idővel egyre erősödött, a végén már égetni kezdett, na ekkor kezdtem gyanítani, hogy valami nem stimmel. Akkorra már a szemcseppentő űrtartalmának kábé fele a gatyám szöveteit eszegette, valamint az alatta rejtőző farpofámat is.


Szóval ha lassan is, de ki tudja kezdeni a bőrt, aminek talán az is lehetett az oka, hogy a mászkálás közben a bőrömön súrlódó gatya szövete apránként ledörzsölte a bőröm zsírrétegét. Bajom és maradandó nyom nem lett belőle, egy sima zuhanyt követő néhány napos további bőrpír és viszketés kínozott, de aztán az is elmúlt (saccra úgy egy óra hosszát áztathattam a fenekem imigyen a sósavban). Na akkor tanultam meg tisztelni a kémiát és a vegyszereket.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: kérdező, attól is függ, hogy milyen kádban ücsörögsz. Ha zománcozatlan vaskádban, akkor valószínűleg tüdőembóliában, mert a vassal a sósav reakcióba lép, enyhe hő fejlődik, ami viszont párologtatja a sósavat, és a sósavgáz belélegzése erősen roncsolja a tüdő szöveteit.

Ha alumíniumkádban, akkor a reakció sokkal hevesebb, és valószínűleg hamarabb megfőnél, mint megfulladnál.

Ha dohányzol is közben, akkor esélyes hogy a nyomás öl meg, amit a reakció közben fejlődő hidrogén berobbanása okozna.

Ha az otthoni akrilkádban tennéd mindezt, akkor pedig valószínűleg anyád ölne meg :D

2014. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
100%
Először? :-o
2014. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!