Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megéri megvenni ezt a teleszkó...

Megéri megvenni ezt a teleszkópot? Hogy látnám vele a csillagokat, bolygókat, holdat, műholdakat?

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 1. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is Celestron Powerseekerem van, csak a 70EQ típusúból, ehhez képest tudok viszonyítani. Ha nincsenek túl nagy elvárásaid, kezdésnek szerintem megéri ennyiért :) Az 50 millis főlencse elég kevés fényerőt ad, a mélyég objektumok nem igazán látszanak.. nagyvárostól messze, tiszta időben a Fiastyúk talán még valamennyire. A Jupiter egy apró fehér pötty lesz, észlelheted a kiterjedését, de a felszínéből semmit se tudsz kivenni. A Szaturnusz gyűrűje épphogy csak sejthető lesz. Az altazimuth mechanikának az a hátránya az equatoriálissal szemben, hogy nem tudsz vele pólusra állni, így az objektumok követése kissé nehézkes lesz, illetve nem tudsz égi koordinátarendszer alapján objektumot megkeresni (de mivel többnyire szabad szemmel is láthatóak az ezzel megfigyelhető dolgok, ehhez elég is az AZ). A Holdat mindenesetre nagyon jól meg lehet vele vizsgálni, az szépen mutat majd :) Műholdakat nem igazán tudom, hogy terveztél megfigyelni - esetleg Iridium Flare-t nézhetsz, aminek tudod az időpontját és a helyét.. de csak úgy véletlenszerűen elkapni egyet és követni, eléggé lehetetlen. A márka anyagminősége teljesen jó, eleget strapáltam már enyémet és soha semmi baja nem történt.. Összességében szerintem kezdésnek simán jó és megéri :)
2014. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha igazán érdekel a dolog javaslok egy ilyent:http: //tavcso.hu/?o=termek&le=swr804az3&nyomtat=1 érdemes venni alá egy EQ 2 mechanikát és eladni az AZ 3-at. Bolygozáshoz nem lesz túl jo de kezdésnek megfelel.Ha mégis csak bolygozni akarsz, minimum egy ilyent vegyél: [link] bármilyen segítségre van szükséged írj privátot.
2014. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! :)
2014. aug. 6. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!