Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A lőpor kb. hány fokon ég?

A lőpor kb. hány fokon ég?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 21:01
 1/4 Walter_Dornberger ***** válasza:

A keverék égésekor az adiabatikus lánghőmérséklet az égési reakciókból és a termékekből számítható. Összetétel hiányában csak a netes tartalmakra tudok hivatkozni.

[link]


Itt a konvencionális fekete lőpor (black powder) elméleti lánghőmérsékletét 2600K értékre teszik.


Ha ilyesmit akarsz számolni erre keress rá:

adiabatic flame temperature calculation

2014. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
úgy tudom zárt térben is más,pl lövés során pillanyatni 6000 fok is lehet?meg levegőn égve.meg nem mind1 milyen lőpor nyilván,mind más,adalékanyagoktól függően?
2014. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Walter_Dornberger ***** válasza:

A lőpor adiabatikus lánghőmérséklete biztosan nem lehet 6000K körüli, mert a lángjának az alkotói nehéz elemek oxidjai. És mivel nehezek, ezért kevesebb részecske alkotja az égésterméket. A C0 (ezzel érdemes számolni, mert csak ez a lépés pillanatszerű) N0, SO2, és a kálium (ahhoz hogy kiszámolhasd, az égés mechanizmusát kéne ismerni) lényegesen nehezebbek a mint például a h20 (oxigén és hidrogén égése)ezért ezeknek keverékeknek a lánghőmérséklete lényegesen magasabb.


Ha az égéstermékek viselkedését akarjuk vizsgálni, első közelítésnek az ideális gáz modelt használva az tudjuk hogy a moláris jellemzők (cp,cv) csak a hőmérséklettől függenek, vagyis az égéstermék koncentrációja (hány darab részecske van a rendszerben az ami meghatározó!



Ezért jó anyag az amónium perklorát, mert nem tartalmaz nagy mólsúlyú összetevőt (a levegőhöz képest) és ezel rengeteg oxigént lehet szilárd formában tárolni. Ezért ez az oxidáló anyaga a korszerű szilárd hajtóanyagú rakétáknak.

2014. júl. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
További megfontolást igényel az általad zárt térben emlegetett robbanás esete, mert itt a robbanás nyomáshulláma maga is adiabatikusan összenyomja maga előtt az anyagot, alkalmas geometria esetében még implozió is elképzelhető, de ez nem az adiabatikus lánghőmérséklet, hanem valami más, mert az égő anyag egy része térfogati munkája árán emelkedik a hőmérséklete az anyag másik részének! Ennek sok feltétele van (reakciósebesség/hangsebesség az illető anyagban, geometria stb,stb) pont ezért a zárt térben kialakuló nyomáshullám hatásait nem szokás az adiabatikus lánghőmérséklet számításához keverni.
2014. júl. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!