Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mágnes északi-déli pólusának...

János72 kérdése:

A mágnes északi-déli pólusának meghatározása?

Figyelt kérdés

Ha egy mágnes északi-déli pólusát szeretném meghatározni, történhet ez iránytű segítségével ?

Az iránytű színes mutatója az északi ?

Ez elméletileg taszítja a mágnes északi pólusát ?

Tehát így jól okoskodtam ?


2014. júl. 20. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, és vonzza a déli pólusát
2014. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

Először el kell dönteni az észak - déli irányt (sok módszer létezik, a napórától a mohos fákig) majd utána ami észak felé mutat az iránytűn az a DÉLI pólusa a mágnesnek.

(ez konvenció, a mágneses erővonalak két tulajdonságából származik:

az erővonalak a déli pólusból jönnek ki, az északi pólusba mennek be,


másrészt az erővonalak hosszirányban rövidülni szeretnének.


Namármost, ha egy mágnest teszünk a fölf mágneses terébe a fenti két szabály úgy teljesül, ha a kis mágnes déli pólusa észak felé fordul, és így képes összekapcsolódni a föld mágneses terével.


Próbáltam szemléletes lenni, remélem érthető voltam.

2014. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
Tudni kell, hogy a föltrajzi és a mágneses északi irány közt van kb 10 fok eltérés, de a lényeg azért látszik!
2014. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kedves második, szerintem a kérdező nem ennyire bonyolultan akarta meghatározni, ő úgy gondolta (szerintem) hogy az iránytű is gyakorlatilag egy mágnes, és ha a közelébe tesz egy mágnest akkor az iránytű beáll annak a mágnesnek az irányába amelyiket odatette mellé (persze, a föld és az összes többi mágneses tér eredőjébe áll be, de mivel a mágnest közel tette ezért azok elhanyagolhatóak) (első voltam)
2014. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Néha, ahhoz hogy biztosan jó eredményt mondjunk a válaszra, szükség van olyan etalonra, aminek hitelességében biztosak lehetünk.

Az általad említett eljárásban a használt etalon (mágnes) déli pólusáról semmit sem írsz, honnan tudod, hogy az e, jól festette be a kínai stb?


Azért írtam precízebb módszert, ha valaki elolvassa és elgondolkodik ezen, akkor megértse, a módszer "robosztus" (ha mond neked valamit ez a szó minőségügy témakörhöz kapcsolódóan) voltát, vagyis sokkal kevesebb tévedési, pontatlansági lehetőség van a válaszomban. Igy annak használhatósága is jobb szerintem.

Lehet lepontozni, mostanában úgyis szokássá vált az értelmes válaszok lepontozása.

2014. júl. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves ötös, igazad van, csak nekem evidens volt hogy jól van befestve az iránytű, lepontozni nem foglak
2014. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Iránytű nélkül is meghatározható, csak kell hozzá egy madzag, amit a mágnes közepére kötsz, és fellógatod. Gyakorlatilag a mágnesedet használod így iránytűként. Viszont ehhez még mindig meg kell először határozni, hogy merre van észak. De azt most nem nehéz (ha nem az egyenlítőn laksz), a Nap állásából és az időpontból..
2014. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!