Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Orvosisok, ti nem felejtitek...

Orvosisok, ti nem felejtitek el azt a sok latin szót?

Figyelt kérdés
Hogy lehet hoyg annyi szót megtanultok, és nem felejtitek el, vagy mégis?? Gondolom egy idő után az kimegy az ember fejéből, ez nem okoz gondot? Vagy folyton ismételtek?

2014. júl. 16. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem felejtem el, mert ami szükséges, azt naponta használom, folyamatosan előjön. A latin szavak nagy része amúgy is csak úgy "ráragad" az emberre az egyetem alatt, nem kifejezetten megtanulja:D
2014. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Aki elfelejti az nem lesz orvos, ilyen egyszerű.
2014. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
hát kell hozzá egy nyelvérzék az biztos,meg alaposan le kell ülni és megtanulni azt, ami valahogy nem akar megmaradni.De mindkét előző válaszoló pontosan és hitelesen leírta a választ :D
2014. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"hát kell hozzá egy nyelvérzék az biztos"

Már az orvosira felvételikor olyan nagy a szelekció ("magas a léc"), hogy szerintem minden évfolyamtársamnak van legalább ennyi kognitív képessége. Szóval aki ide kerül, az már eddig is penge volt, úgyhogy valószínűleg képes ennyire.

Egyébként valóban, a szavak inkább rád ragadnak, passzívan tanulod meg, mivel a legtöbb fogalom is latin szó. De vehetsz latin órákat is az egyetemen, nekem sokat segítettek, hogy könnyebben menjen a terminus technicus.

2015. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!