Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora a TREE ( 3 ) a Graham...

Mekkora a TREE ( 3 ) a Graham számhoz képest?

Figyelt kérdés

2014. júl. 1. 13:47
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

?

Nekem romlik a szemem, hogy hiányolok egy h betűt?

Mondjuk a kérdést sem igazán értem, legalábbis azt a h-hiányos hármast nagyon nem. Lemaradtam valamiről?

2014. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérlek ne üsd bele az orrod olyan dolgokba,amikhez nem értessz. A tree (3) egy függvény harmadik eredménye. A tree pedig fát jelent. A fa.meg a függvény neve. Amúgy ne vedd zokon,de errõl lemaradtál.
2014. júl. 1. 15:20
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Jóuvanno. :D

Komolyra véve, a TREE(3) az értelmezése alapján a Graham-szám sokszorosa is lehet. Amennyit én tudok erről, az alapján konkrét szorzó tényezőt ne várjunk. :)

2014. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké
2014. júl. 1. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ember folyton tanul valami újat :D Ha jól értettem így kicsit kutakodva a neten, akkor a TREE(3) értékét alulról próbálták megbecsülni az Ackermann-függvénnyel. Erről meg tudjuk, hogy milyen gyorsan növekszik. Véleményem szerint, bár maximum lelkes és amatőr érdeklődőnek tartom magam, előbbi sokszor nagyobb számot jelent(het). Bár az érdekelne, hogy ilyen ép ésszel fel nem fogható nagyságú számokkal hogy lehet dolgozni :)
2014. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

#5: Az én véleményem is ilyen, szinte csak érzés, mert a TREE(3) olyan iszonyatos mennyiségű, valóban fa- vagy fraktálszerűen szétbomló variációmennyiséget tartalmaz, hogy az nekem már a felfoghatatlan kategória.

Tehát a Graham-szám tulajdonképpen nekem csak érzésre tűnik jóval kisebbnek, ezt matematikai bizonyítással nem tudom alátámasztani.

2014. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én ezt a fa meg fraktálszerû izét nem értem,viszont ha jól tudom, ezeket a hiper számokat a geometriában,a kombonatorikában es az informatikában alkalmazzák. Viszont azt nem tudom,hogy tree(3) véges-e egyáltalán.
2014. júl. 2. 13:44
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Én ezt a fa meg fraktálszerû izét nem értem"

Csak annyi, hogy van valamid, ami szétbomlik sok ágra, aztán minden ág megint szétbomlik sok ágra és ez egymás után sokszor.


"Viszont azt nem tudom,hogy tree(3) véges-e egyáltalán."

Tulajdonképpen ez is kombinatorika, kötött alapokkal véges számnak kell lennie, csak Q nagy. :)

2014. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!