Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elemlámpát miért nem...

Az elemlámpát miért nem fényképezőgépnek hívják?

Figyelt kérdés

#fénytképezőgépezet
2014. máj. 7. 21:44
1 2
 11/16 Tengor ***** válasza:
10.) Az, hogy azért, mert sárga az triviális. Engem sokkal inkább az érdekel, hogy miért rigó?
2014. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"9: akkor a fényképezőt miért nem fényleképezőnek hívják?"

Fénykép-fényképez-fényképező.

Az eredetszó más.


"8: a számítógép vagy a kerékpár statikusabb? melyik nevében szerepel a gép szó?"

A közlekedési eszközök közül melyik nevében szerepel a gép szó a repülőgépen kívül?

"egy számológép pedig egyszerű elemes elektronika mint a zseblámpa"

A mobiltelefont is ide sorolod akkor, ugye? :D

A "gép" szóra alkotható általános definíció is csak vázlatos körülírás. Nincs rá mindenre érvényes szabály, én sem azt írtam, innentől egy-egy ellenpélda semmire nem ellenérv, még száz ellenpélda sem.


És persze nem veszed figyelembe az ezen kommentem elején jelzett szóeredeti okokat.

Onnantól, hogy a lámpa, mint olyan, már létezett évszázadok óta, minek cserélték volna ki valamilyen ...gép szóra csak azért, mert más az üzemanyaga?


Szokásokra alapuló témán próbálsz törvényszerűséget erőltetni. Ez kreált probléma. Virtuális vitagenerálás.

Vigyázz, ilyesmire gyorsan ráragasztják a trollkodás kifejezést. :D

2014. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
azért elképeszt hogy komolyan vesztek :D ezzel még 7. osztályban viccelődtünk de valahogy nem rakták át humor kategóriába és hát ilyen az alkalmazott tudományok témakörben nem ismerik a tréfát :D ezért lenne még egy kérdésem. Mit számol a Gergei Müller számláló? :D
2014. máj. 8. 11:59
 14/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy egyrészt írásban nem látszik, hogy valami vicc, hacsak a kiíró nem szmájlizza agyon, másrészt ennél sokkal nagyobb blődliket kérdeztek már komolyan.

:D

2014. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért nem "képző", mert semmi köze a képhez vagy a képalkotáshoz.


Legközelebb 100 ilyen jelet :-) kérünk vagy a "humor" kategóriába tedd.

Itt komoly válaszokat fogsz kapni.

2014. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
Az okosok általában nem ebben a kategóriában hülyéskednek. Sokkal gyakrabban hülyék okoskodnak. :)
2014. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!