Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 1 MJ -al mekkora hőmérséklet...

1 MJ -al mekkora hőmérséklet változás? (lent)

Figyelt kérdés

1 megajoule hőköléssel mekkora hőmérséklet változást érek el 1 m3 -es atmoszférikus nyomású helységben?


mondjuk ez egy szoba, nincs benne semmi.


2014. ápr. 13. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Értelmetlen a kérdés, mert "atmoszférikus nyomású" és "nincs benne semmi".
2014. ápr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy szobában is lehet sokminden, hélium, argon, urán, levegő, CO2 stb. De feltéve, hogy héiumról van szó, ami normál körülményekről indult:


22,4 l.....1mól

1000l.....x mól


x=44,64 l


Megjegyzem, ha nagyobb volt a hőmérséklet, akkor több gáz lehetett, és akkor nem érvényes az egész, de így egyszerűbb, és ha pl. 20°-ról indult, akkor a mólmennyiséget levezetheted a termikus állapotegyenletből.


A változás izochor lesz. Íme a jelöléseim, romániai vagyok, és tudom, hogy ott másképp mennek:

Q-hőmennyiség

n-mólmennyiség

dT-hőm.különbség

Cv-izochor mólhő


Q=n*Cv*dT


dT=Q/(n*Cv)

dT=2695°C


Ez elég soknak tűnik nekem, számold újra. Ha levegőről van szó, akkor én úgy venném, hogy 21% O2-t kell felmelegíteni, vagyis kb. ötödannyi mólt, majd ugyanezt kb. 79% N2-vel is, ezek a légkör fő elemei, de asszem veheted egyben is, mert mindkettő kétatomos.

2014. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik a számolásod. Ne felejtsd el, hogy 1 m^3-ről van szó, és 1 MJ-ról. Rengeteg energiát kap viszonylag kevés molekula.
2014. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És jelölés tudtommal minden országban ugyanaz (vagy legalábbis EU-n belül így van), hogy egységes legyen.
2014. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezeket pont nem tudom, de pl. a mech. munkát mi L-el, mások W-vel jelölik, szóval egyszerűbb mindig tisztázni, mert nem tudom, mikor hogy van. De kösz a megerősítést.
2014. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

küszi, de ez enyhen szólva gyanús.


1 kw teljesítméynű fűtőszál fűtőértéke 3,6 MJ/kwh .


dT=2600x3,6 Celsius?

2014. ápr. 14. 00:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Nana. Fűtőszál nem 1 m3-es helyiséget szokott melegíteni, hanem pl. egy 15-25 m3-eset. Ahol ráadásul nem héluim van, hanem levegő, következésképpen sokkal nehezebb felmelegíteni(lsd. izochor mólhő), a nagyobb kezdőhőmérséklet és nagyobb térfogat miatt sokkal nagyobb a mólmennyiség is (nagyobb helyiségben egy kilomólt is mernék mondani, ami több mint hétezerszer több), és akkor nem mondtam még a hatásfokot, hőveszteséget stb. Amúgy ez egy példa vagy valahol olvastad?
2014. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*nem hétezer, nem tudom, hogy került be. Sokszor nagyobbat akartam.
2014. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez egy gondolat menetem, hogyha fűtök árammal és nem gázzal az árammal az m3 -enként mennyit melegítene a szobámba.
2014. ápr. 14. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy erre megy ki a játék, de teljesen rosszul gondolod. Fűtésnél nem arra megy el az energia nagy része, hogy néhány száz köbméter levegőt felemelegísd, hanem arra, hogy azon a hőmérsékletetn tartsd. Ekkor pedig a falon/plafon/nyílászárákókon keresztüli hőleadásokkal kell számolni.


A hozzá szóló pedig jól számolt.

2014. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!