Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen statisztikai becslést...

Milyen statisztikai becslést használjak ehhez a számításhoz?

Figyelt kérdés

Be akarok vezetni egy új túrórudi terméket. Meg akarom tudni, hogy fogyasztanák e x számban ezt a terméket havonta. Az x az a mennyiségű fogyasztás, ami fedezi a költségeimet. Vannak facebook like-olóim. Közöttük osztanám ki a kérdőíveket. Ha mondjuk visszaérkezik a kérdőívek 20%-a, és mondjuk 80/20 arányban azt mondják, hogy inkább fogyasztanák ezt a terméket, akkor azt hogyan tudom a teljes populációra kivetíteni? Ehhez jó az arány intervallum becslés? Tételezzük fel, hogy 160 000-es visszaküldik a kérdőívet. Mondjuk 80%-uk azt mondaná, hogy vásárolná ezt az új ízt. Akkor 95%-os konfidencia szinten jó lenne ez a megoldás?

0,8+-1,65*[((0,8*(1-0,8))/400]^(0,5)*((1-(160.000/800.000))

Kb. 800.000 lájkolója van a pöttyös rudinak, és ugye mivel egyszerű véletlen mintavételi eljárást alkalmaztam gyakorlatilag, így kell ez az arányosító tényező a végén ((1-(n/N)).


A válaszokat előre is köszi!



#statisztika #statisztikai becslés #arány intervallum becslés
2014. febr. 19. 17:00
 1/4 vladdika válasza:
Statisztikailag ha olcsóbb tudsz lenni, mint az Aro, lehet esélyed. de akkor napi kb 50-100 ezret le kell gyártanod... kapásból, és azt még A hivataloknak helyben kell hagyni. Aztán esetleg el is adhatsz belőle 9 darabot a családban. Meg senki nem fogja venni Reklám nélkül. Az a nagy pénz. A rudid max ára 22. Ebböl amit te kapsz 8. Neked egy rudi (csoki, turó, Egyébb, Munka, reklám) 21. A tiszta hasznod -13. Én nem kezdenék bele.
2014. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy elméleti kérdés... Nem akarok túrórudit csinálni.
2014. febr. 23. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet feltételezni, hogy egyforma a tetszési arány az ív visszaküldők és a kukába dobók között.

Még akkor sem, ha mind lájkoltak.

2014. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. (A hiányzó adatok nagyon nem MCAR (missing completely at random) esete...)

Ez így túlontúl optimista becslés lenne. Ráadásul ennél a konfidencia-intervallumnál léteznek már jobbak is!

Nem teljesen világos a végén az arányosító tényeződ sem, ha mind visszaküldik, akkor 0-val szorzol és akkor a konfidencia-intervallum 0 hosszú? Gondolom a magyar populációra szeretnéd kiterjeszteni...


Én azt csinálnám, hogy a kiküldött 800 ezerhez viszonyítanám a visszaküldött igenek számát, majd jöhetne a konfidencia-intervallum binomiális eloszlás ismeretlen paraméterére című történet. (Mondjuk így meg inkább pesszimista becslést kapnál)

2014. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!