Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csak szerintem nem stimmel ez...

EagleHUN kérdése:

Csak szerintem nem stimmel ez energetikailag, vagy szerintetek sem (videó)?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=rb9PB9fsWQQ


Az rendben van hogy a víz hő hatására bomlik, és az alkotóelemei el tudnak égni "ismét" vízzé. És egy ilyen a videóban látható "lángvágó" készülék is működhet így ha van külső energiaforrása (Hálózatba volt dugva végig a táp ami táplálta.).

De akkor hogyan akar ezzel energiát "előállítani"? Honnan fog származni az az energia ami először lebontja a vizet?

Szerintem energetikailag nem stimmel a dolog! Szerintetek?

(Lehet hogy az ezotériába kellett volna írnom a kérdést?)



2014. jan. 27. 20:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem provokációnak szántam a kérdést.

Csak kíváncsi vagyok. Lehet hogy van itt valaki aki jobban meg tudja magyarázni tudományos megközelítéssel is, hogy tulajdonképpen miről is van itt szó. Mert lehet hogy ok a dolog csak én nem értem.

2014. jan. 27. 21:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A csávó egy csaló.

A vizet felbontja egyenárammal majd a keletkező durranó gázt elégeti. Semmilyen többletenergia nem keletkezik a folyamatban ahogyan ő ezt állítja.

A berendezést lehet kapni lángvágó és hegesztési célokra az USA-ban.

Az előnye az hogy nem kell hozzá gázpalack ami robbanásveszélyes.

Hát ennyi.

A röhej az hogy a sok hülye megy és nézi és ámul.

Azt hiszem egy okos csávó sem volt köztük vagy felállt már az előadás első percében és hazament.

2014. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Silber ***** válasza:
100%

Nemcsak, hogy csaló az öreg, de maga az elméleti okfejtése is hibákkal és erős parasztvakításokkal teli. Példa mindkettőre:


Hiba: "A benzin 86 rész szén, és 14 rész hidrogén."

Kifejtés: A benzin egy anyagkeverék, amelyben ugyanúgy megtalálható alacsony, és nagy C:H-arányú vegyületek. Tömegalapon számolva a benzol esetén ez 92:8, pentán esetén 83:17.


Hiba: "A hidrogén égéshője 120000 kJ/kg, a benziné mint vegyületé (SIC!) 42000 kJ/kg".

Kifejtés: Ezek irodalmi adatok, nagyrészt helyesek is. Azonban nagyon fontos, hogy tömegalapon vannak megadva az értékek. Ha benzinnél átlagosan 0,76 g/cm^3-es sűrűséggel számolunk, úgy ez az energia kijön 1,32 dm^3 benzinből. Azonban hidrogénnél 0,09 g/dm^3-es (0,00009 g/cm^3) sűrűséget feltételezve ehhez már több, mint 11 m^3 hidrogéngázra lenne szükség (standardállapot).


#2 leírja a készülék működését, ehhez több hozzáfűznivaló nem is kell.


Kis megjegyzésképp leírnám, hogy nem csak elektromos árammal, hanem termikus úton is lehet a vizet bontani. Kb. 2000°C-ra felhevítve a víz elemeire bomlik, azonban a felmelegítésre fordított energia ára jóval meghaladja a durranógáz elégetésével nyert energia értékét.

2014. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajj drága Béláim az Úrban - hát nincs új a Nap alatt? Már megint az egyik Mesterről értesülünk? A hon megmentőjéről? ;)


De a félre a tréfát - ez már egy közel 10 éves(!) sztori (a belinkelt videó a Nyíregyházi Televízió adásában jelent meg ~2005 táján?), ha nem több: ez a fazon már azóta tart előadásokat és mutogatja a Multiplaz - egyébként orosz - plazmavágót (ami állítása szerint ő talált fel, de az oroszok gaz módon "ellopták" tőle), hogy "Nézzétek, a víz ég! És Én a víz nukleáris energiájával - amitől nem kell félni hisz nincs sugárveszély - autót fogok vele hajtani! Csak támogassátok az alapítványomat, hogy csinálhassak prototípust! És nem, nem akarom külföldre vinni a találmányomat, mert azt a Nép szolgálatába óhajtom hajtani!".


Csak valahogy azt felejti el ez a drága jótét lélek, hogy a víz bontásához energia kell - több mint ami a hidrogén égésekor/oxigénnel való egyesülésekor keletkezik.

Ezt az energiakülönbséget valahonnan fedezni kell - alkalmasint akkumulátorból.

Viszont így végeredményben csináltunk egy állatira drága elektromos hajtású - mert az energiát végül is az akkumulátorból nyerjük, amit ahelyett, hogy egy elektromos hajtásra használnánk fel, egy belsőégésű motorban (ami nehéz) égetünk el rettentő hatásfokkal - autót.


A legjobban a témát talán a BME foglalja össze:

[link]

[link]

[link]

2014. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Silber elvtárs nyomvonalán még pár észrevétel a videóhoz:

* Lavoisier 1783-ban és nem 1773-ban fedezte fel a hidrogént: kísérletében vasreszeléket hevített fel, majd azon át áramoltatta a vízgőzt, nem csak "forró lapra vizet fröcskölt" ( [link] ).

* Az elektrolízis nem 1985 óta alkalmazzák, hanem kvázi 1789 óta - bár hatékonyan, ipari méretekben az 1800-as évek végétől ( [link] ).

* Hidrogénüzemű motorokkal már az 1800-as évek eleje óta kísérleteznek ( [link] illetve [link] ), 1930-ban angol szabadalmat nyújtottak be róla ( [link] ), a második világháborúban is használatos volt ( [link] ). Szóval az 1985-ös dátum - mint hogy akkor kezdődően foglalkoztak "komolyan" vele - kissé érdekes. Vagyis nem, mert akkor adta be a Mester a szabadalmát a német szabadalmi hivatalba. ;)

2014. jan. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, a jó öreg Spanyol féle videó :D


Igen, teljesen jól látod kérdező - a vízbontáshoz energia kell, ami, mivel veszteséges a világ (van fénye, van hangja, van sugárzó hője) így értelemszerűen kevesebb energiát fog előállítani, mint amennyit a hidrogén és oxigén felbontásához szükséges.


De azért újra és újra felbukkan valaki, aki elkezd kardoskodni, hogy ez pedig úgy van, csak a mocskos olajlobbi... :)

2014. jan. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bevallom régebben is láttam már ezt a videót, és akkor is így gondoltam ahogy ti is mondjátok. Viszont újra és újra felbukkan(t), ezért gondoltam akkor lehet mögötte valami új dolog/"tudományos" háttér mégiscsak, ha mindenki "megosztja".

De úgy látszik továbbra is jobban teszem ha az első gondolatomra a józan paraszti eszemre hallgatok. :)


Egy szónak is száz a vége:

Olyan működésű berendezés amit ez a muki leír a videóban meg máshol is NINCS, nem létezik!

Szerintem nagyjából zárhatjuk is e témát.

egy halovány kérdésecske még azért fölmerült bennem.

Vajon a "Grófi" címet is csak odakamuzta a neve elé? XD

2014. jan. 28. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen! :)

G.

2014. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!