Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csak nekem nagyon absztrakt a...

Csak nekem nagyon absztrakt a kémia?

Figyelt kérdés

nem voltak valami jó tanáraim középsuliban, az összefüggéseket semmit sem mondtak el normálisan, és pár kudarc után már én sem próbálkoztam, de mikor ismerőseim beszélnek róla egyszerűen én nem tudom elképzelni, hogy valami tényleg ennyi kis atomból áll, meg a kötések, erre hogy jöttek rá stb. de hogy őszinte legyek az érdeklődés csírája sincs meg bennem. más is van így?

de pl osztálytársaim is ugyanazoknál a tanároknál tanultak mint én, mégis van aki kémia szakra ment utána, tehát nálam is lehet valami gáz :D de a tanárok szerintük se voltak jók


2014. jan. 18. 15:23
 1/3 anonim válasza:
Komolyan mondom a mai napig nem értem hogyan tud valaki arra következtetni hogy két anyag reakciójából milyen fog keletkezni,annak ellenére hogy tisztában vagyok azzal hogy milyen csoportban vagy periódusban van az adott anyag és milyen kötésekkel rendelkezik (nem az egyszerűbb reakciókat értem ezalatt azok teljesen érthetőek a komplexebb anyagok reakciói és azoknak a végeredményei számomra teljesen érthetetlenek).Persze vagy én viszonyultam a kémiához túlságosan közömbösen vagy a tanárom nem magyarázta el nekem egyszerűbben és érthetőbben a dolgot.Amúgy meg a kémia nem igazán izgat csak bizonyos ágai ennek ellenére tudom hogy nagyon fontos praktikai jelentősséggel bír.
2014. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem tanulsz meg,az valóban absztrakt lesz a számodra.
2014. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

matekot se tanultam soha középsuliban mégis most matematikusnak tanulok :D

de a kémiát ha akartam sem tudtam megérteni, de még elképzelni sem...

2014. jan. 19. 01:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!