Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fénnyel kapcsolatban kérdés?

Fénnyel kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés
Ha a fekete az a fény hiányának a jele, akkor hogy lehet, hogy fényes nappal is fekete marad pl. a feketére festett tárgyak színe? Hiszen fényt kap, de mégis fekete marad. Azt hallottam, hogy a felszínéről verődik így vissza a fény, hogy mi ilyennek látjuk. Csak azt nem értem, hogy pl. a fekete festék az folyékony, mégis feketének látjuk, és ha befestünk vele egy bármilyen felületi tárgyat, akkor az továbbra is fekete marad. Miért? Akkor mégsem a felülettől függ?
2013. dec. 21. 22:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Annyira buta vagyok, hogy még válaszolni sem érdemes nekem :(

Teljesen igazatok van.

2013. dec. 23. 21:55
 12/13 anonim ***** válasza:
nem ertem, empirikusan igazolhato tenyeket (erted, sima megfigyelessel...) miert kerdojelezel meg, illetve miert nem fogadod el a valaszokat...?
2013. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Jajj, dehogy is, én tökéletesen elhiszem, amit ti mondtok, de mindjárt kicsit összegzem az elhangzottakat.



- „Elvileg a gyakorlatban használatos tükrök nagyrészének a fényvisszaverési aránya sem tökéletes. Mérések kimutatták, hogy a zölt fényt nyelik el a al legkevésbé, és ez akkor is megtapasztalható, ha egymással szembefordított tükröket látsz. Egyrészt a távolabbi tükörképek sötétebbek, és ugyanakkor zöldes árnyalatúak.”


- „Tehát ha a tükör felülete nem verné vissza az előtte lévő tárgyak színét, akkor zöld színű lenne?”


- „A zöld szín az nem az üveglap miatt van, aminek a hátuljára a tükröződő réteget felviszik? Mert az üveg (noha átlátszónak tűnik) nagy vastagságban láthatóan zöld.”


- „De a tükör színe nem olyan, mint az üveglap hátulján lévő tükröződő felszí színe? Tehát olyan sötétszürkés. Hiszen az üveglap átlátszik, tehát mindegy, hogy zöldes-e az üveg, akkor is a mögötte lévő felületnek a színe fog érvényesülni. Tudom kicsit eltértünk a tárgytól, de azért kérlek válaszoljatok.”



Megállapítás:


A tükör színe tehát nagyon halványan zöld, mert így veri vissza a fényt. (bár én nem látom annak)

A tükör hátulján lévő felület felszíne nem zöld (tudtommal, kivéve ha tévedek), mi mégis zöldesnek látjuk.



Kérdés:


A tükör halvány zöld színe az előtte lévő üveglaptól, vagy a mögötte lévő tükröződő felülettől van?


(Tudom az első kérdésem nem efelé irányult, de időközben ez lett belőle, remélem nem gond, csak érdeklenek az ilyesmik)

2013. dec. 23. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!