Tényleg nem lehet fejleszteni az iq-t?
Az IQ folyamatosan változik az ember élete folyamán.
Gyermekkorban növekszik, gyakran lépcsősen, ugrásokkal, ahogy a gyermek felfedezi maga körül a világot, tanul, és megérti az egymáshoz kötődő folyamatokat. Emiatt az IQ-ja emelkedik, úgy 16-17 éves korig.
Ezért van a Mensa HungarIQa felvételi esetén 17 éves korhatár kikötve.
Innen az IQ nagyjából 26-30 éves korig lassan, és kis mértékben emelkedik, majd úgy 45-55-ig stagnál.
Ezután pedig lassan, de folyamatosan enyhén csökkenő tendenciát mutat.
Ezek persze átlagok, ettől egyénenként igen nagy eltérések is lehetségesek.
Általánosságban elmondható, hogy az életkornak megfelelően súlyozott IQ az ember nagykorúsága idején állandó. Ez azt jelenti, hogy ha az életkor szerint korrigálják a mért IQ-t, akkor az nagy átlagban ugyanannyi az ember élete folyamán (felnőtt korban).
IQ tesztek és az IQ mérés nagyon sok logikai készséget kívánnak meg. Ezeket logikai feladatok gyakorlásával, logikai trükkök tanulásával lehet fejleszteni.
Lehet fejleszteni. Sőt játékosan lehet fejleszteni!
Első, milyen igazad van!
A saját példámon tapasztalom, hogy tényleg nagyjából 17 évesen tanul meg az ember mindent, ami a lényeg. Utána egyetemen, s az élettapasztalataiban csak finomítja és valamilyen speciális témában mélyíti csak el a tudását.
"Ezeket logikai feladatok gyakorlásával, logikai trükkök tanulásával lehet fejleszteni."
igen, ezeket, de nem az IQ-t, ami egyébként eléggé homályos fogalom, de mindenesetre nem tudsz okosabb lenni, csak tájékozottabb és gyakorlottabb, szóval az eredeti kérdésre a válasz szerintem, hogy nem lehet
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!