Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Házat felújítani vagy építeni...

Házat felújítani vagy építeni olcsóbb?

Figyelt kérdés

Elkezdtem számolgatni noha mint ha lenne miből ,hogy gy házat felépíteni éri e meg inkább a mai haladós technológiával ,vagy egy régi rossz állapotút felújítani?


Én a szülői házat újítgatom és mindíg azon vagyok kiakadva hogy nem elég hogy bontanom kell ahhoz hogy építsek javítsak de alapjaiban értelmetlen a munka mert soha nem lesz olyan mint egy új hiába veszem meg drága építkező anyagokat. Megoldok egy problémát 1 év se és jön egy másik ami miatt újra meg kell fogni a kőműves vedret és kalapácsot. ((Tiszta por és kosz újra minden))


Számolgatva arra jöttem rá hogy elvileg építeni olcsóbb mit örökké tódozni fótozni cserélni gányolni javítani ,fürödni a malterban meg a retekben.


Mit gondoltok erről a eltevésről?



2013. nov. 2. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen a régi ház, és mekkora az új amit akarsz.


De amivel tiszában kell lenned, hogy Mo-n az ingatlan értékei azért is a béka Feneke alatt vannnak, mert iszonyat sok újépítésü lakóház van. Több az ingatlan Mo-n mint amennyit az emberek betudnak lakni.

ìgy az ingatlan árak sehogy nem tudnak magasabbra menni, mindig lent lesznek. Ezt csak az tudná megoldani, ha mondjuk 10 évig nem lenne újépítésü lakóingatlanok, akkor lenne végre értéke a régieknek is.

Ha pedig az ingatlanárak ennyire mélyek az emberek sorsa Sem lesz jobb.


Külföldön élek, itt a kisvárosban ahol élek alig látni újépítésü ingatlant, A használt házak iszonyatos magasan vannak. Telejsen új területeket pedig szinte sehol Sem nyitnak, pont azért hogy az ingatlan árakat kordába tarthassák.

A szomszédomnak van egy testvére és a férjének is 1 testvére van. Meghaltak mindkettöjük szülei, mindenhonnan 1-1 fél ingatlant örököltek. Pont elég Volt arra, hogy ök tudtak venni egy ingatlant maguknak.

Az én szüleimnek vidéken 4 ingatlanuk van. Nekem is egy testvétrem van, de a 4 ingatlan eladásával nem jönne annyi pénz be(pont ezért nem adják el a szüleim öket), hogy egy ketten a tesómmal tudnánk 1-1 kislakást venni.

2013. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg: nem éri meg egy rossz állapotú, régit felújítani.

Inkább egy újat építeni, vagy újat, újszerűt kell venni.

De általában ez utóbbihoz egyszerre sok pénz kell, vagy HITEL(Brrr!) - ami nagyon drága.

Szóval, nem lehet megmondani, hogy kinek mi a legjobb.

Kinek a pap, kinek a papné. :D

2013. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen..

Az újhoz egyszerre kell sok. Ez tény. A banknak meg nem szabad házat venni.

Külföldön nagyon drágák a házak. De ez azért van mert arányosan érdekeltebb a térség és jól lehet keresni minden lehetőség megvan a térségbe. Ott a fizetéshez képest emelték ugye az árakat. De lakni meg muszáj ugye mindenkinek valahol. Külföldi fizuból Lengyelbe vagy Romániába egy házsort meg lehet venni. Csak ugye semmi értelme mert onnan eleve elakar mindenki jönni.

2013. nov. 2. 15:05
 4/4 anonim válasza:

Új ház lényegesen olcsóbb lesz.

Teljesen más szerkezeti adottságai vannak, más a hőtartása, fel tudod készíteni arra, hogy megfeleljen a kor kihívásainak, a leendő innovációnak.

Egy régi ház pedig mindig régi ház marad.

2013. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!