Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik számológépet ajánlod?

Melyik számológépet ajánlod?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.osztályos, és elromlott az Olympia LCD-8110 számológépem. Egy újat szeretnék venni, de olyat, ami egyetemre is jó lesz. Gyógyszerész szeretnék lenni, oda talán nem kell annyi matek, mint a fizika szakra.


Fontos lenne, hogy a másodfokú egyenleteket megoldja, úgy, hogy az A, B és C értékeket adom meg. Nem arról van szó, hogy nem vagyok képes megjegyezni azt az egyszerű képletet, hanem eléggé gyakran találkozom a másodfokú egyenletekkel a kémiai feladatokban. A pH a kedvencem, és abban rengetegszer van. Meg matekban is előfordul. Néha már a falra mászok a minuszbépluszminuszgyökalattbénégyzetnimusznégyácéperkettőá-tól. :D Nem lustaságról lenne szó, hanem arról, hogy tényleg szükségét érzem.

Az egyik osztálytársamnak olyanja van, amibe be lehet írni az emeletes törteket is. Eélg praktikus gép, de azért szeretném kikérni a véleményeteket. Hosszú távon gondolkodom, és a természettudományok híve/művelője vagyok - igaz még alapszinten, de szeretnék egy olyan gépet, amit sokrétűen lehet használni.


Melyik az a tudományos számológép, ami nem is olyan drága, és megbízható márka? A mostani gépem már rászolgált, már 7-osztálytól (kisgimi) máig használtam napi szinten. Az egyik négybetűs boltban vettem, potom pénzért :D A neten elég drágán van fent. Sajnos nem árulnak már olyat.

Gopndolom, ha veszek egy számológépet, és az minőségi, akkor azzal az idők végezetéig lehet dolgozni.

A mostani kijelzője halvány néha, pedig cseréltem elemet benne, vagy kétszer... Ha elkapja a grand mal, akkor majdnem mindegyik LCD "egysége" fekete színű.


17F



2013. okt. 27. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy CASIO fx-570 ES -t használok és mindazt tudja amire szükséged van, (Törtek, egyenlet (harmadfokúig), egyenletrendszer, komplex szám, vektor, stb)

Most, úgy látom a PLUSZ változatát árulják, 7500 Ft körüli áron.

2013. okt. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hello!

Köszi a választ!


Ezt a gépet mondod, ugye?

[link]


Van valakinek még tapasztalata ezzel a számológéppel?

2013. okt. 28. 09:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon jó gép, amit az első mond. Szinte mindent tud, amit egy számológépnek tudnia kell.


Tényleg jó minőségű, és nagyon sok funkciót tud, a számrendszer-váltástól a függvény differenciálás/integrálásig, számol törtekkel, komplex számokkal, vektorokkal, mátrixokkal, n. hatvány, logaritmus. Egyenletet is old (ha jól tudom) meg még egy csomó mindent, amiről fogalmam sincs ... :D

(igazából öcsémnek van egy hasonló vagy ugyan ilyen, nem tudom pontosan, én még nem túl sokat használtam)


Cserébe viszont nem túl olcsó, de ha sokat számolsz géppel, megéri.

2013. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!