Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kálisó az kálium nitrát?

A kálisó az kálium nitrát?

Figyelt kérdés
Üdv! Olvastam olyat, hogy a kálium nitrátot mezőgazdasági boltban lehet beszerezni, mégpedig műtrágya illetve (akváriumhoz) moha/gyomtalanító formában! Akváriumhoz nemkaptam ilyen cuccot. Megkérdeztem, hogy műtrágyában van e, és azt mondta, hogy műtrágyában csak kálisó van!! Nos akkor egyik formában sem lehet beszerezni a kálium nitrátot? Vagy a kálisó az jó? (ugyan az?)
2009. nov. 12. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom nem vagyok kémikus, de gugli a barátom :D

Ha minden igaz, akkor a kálisó az kálium-klorid.tehát nem kálium-nitrát.

a kálium-kloridot (kálisó)legnagyobb mennyiségben műtrágyaként használják fel.

kálium nitrát felhasználás:

rakéta-hajtóanyagként,

füstbomba

tartósítószer

a feketelőpor egyik összetevője

2009. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez lemaradt

bővebben:

[link]

[link]

2009. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kálium nitrátot tudsz venni kálum nitrát:) néven gazdaboltokban vagy inkább már neten is. Ott is felmerűlt, hogy teljesen tiszta-e? hát van benne adalékanyag finomitó adalék,de fekete lőporhoz komolyabb dolgokhoz jó. Ja meg kertápolásra is:)
2009. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Silber ***** válasza:
Tudtommal kálium-nitrátot (salétromsót) már nem tudsz engedély nélkül vásárolni, túlságosan sok volt a visszaélés vele (mivel robbanóanyag készíthető belőle [pl. fekete lőpor]).
2009. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet venni 10 kg-os kiszerelésbe. Most azzonal rendelj! Éljen a móka:)
2009. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
De lehet venni engedély nélkül Salétromsó néven gyógyszertárban. Ez 1000%! 15 éves vagyok, bementem, kértem adtak.
2010. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A kálium különböző típusú vegyületeit hívjuk kálisónak: az idetartozó fontosabb vegyületek a K2CO3, K2SO4, KNO3(kálium nitrát)és a KCl. Néha használják szűkebb értelemben is a kálium szulfát és klorid sóinak megnevezésére, hétköznapi nyelvben a KCl-t értjük alatta, a mezőgazdászok pedig a kálium tartalmú műtrágyákat.

KCL: Emberre nagyobb mennyiségben mérgező. A halál beállta után kimutathatatlan méreg. (Lásd: fekete angyal - Nyírő Gyula kórház; Norbi Update só)

Műtrágya: 30-60% Kcl tartalmú. Többnyire klorid kedvelő illetve tűrő növényeknél használják. Utóbbi években felmerült kételyek szerint magas nátrium-klorid (NaCL, étkezési só) tartalmúak lehetnek (lásd: sóbányászati melléktermékek), az pedig a növények számára mérgező.

2011. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát nem tom mi a kémia órán saját lőport csináltunk a kémia szertár anyagaiból ezt úgy értem hogy vettünk külön

Feketeszenet.(ami fűtéshez használnak)

Kén meg még nem tom mit is...

Ezeket össze morzsoltuk és kész

2011. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kálisó a kálium-klorid. KCl

A nitrát teljesen más.

2012. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

amúgy ez fura ._. mi az iskolában úgy tanultuk, hogy a kálisó az a kálium-szulfát :/

a kálium-nitrát egyébként kálisalétrom hétköznapi néven ) (elvileg xd)

16/l

2014. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!