Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Színváltó RGB Ledből hogyan...

Newen kérdése:

Színváltó RGB Ledből hogyan lehet megjeleníteni több színt?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy az RGB ledeknek négy kivezetése van és ez pirosat zöldet és kéket tud világítani de ezekből hogyan lehet előállítani pl. a feketét.

Tudom a színek visszavezethetőek e három színre de arra vagyok kíváncsi hogy gyakorlatban hogy oldják meg hogy fekete színt adjon az rgb led. pl.ellenállással vagy valami mással...



2013. okt. 19. 05:55
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
feketén világítson? remélem viccelsz :)
2013. okt. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez elég erős így korán reggel.

A fekete színt az ilyen eszközök tudod, hogy keverik ki? Kikapcsolják világítást. Végül is az ellenállás nem hülyeség, csak végtelen nagy. :)

G.

2013. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
ha egyszerre világit pirosat meg kéket akkor fekete lesz !
2013. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a két színét gyorsan villogtatod, amit a szem már nem képes követni. A villogásnál a színeket vezérlő jel kitöltési tényezőjének szabályozásával változik a látható szín.
2013. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ez mehetett volna a vicc rovatba is. :)
2013. okt. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
Nobel gyanús a fekete fény. Vagyis én tuti odaítélném. Amúgy a fekete nem fény hanem fényhiány.
2013. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van antianyag, akkor biztos van antienergia és antifény is. :)
2013. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

..ha már fekete fény:

[link]

2013. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!