Hogy lehet ez? Egy led aminek nyitófeszültsége 1.8 v oszlopokat és sorokat létrehozva belőlük a led nem ég ki.
http://www.youtube.com/watch?v=GPokkuX_jjk
az videóban az emberünk egy led mátrixot akar összerakni ellenállás bekötése nélkül és így világítanak az egyes ledek. Én is megcsináltam otthon és működik de hogy lehet hogy nem ég ki a led ha nagyobb az áram erőssége mint amit a led elbír és a ledet nem védik az áram ellen.
"Mert mezei táppal x-volton a 10 db led vagy gyenge,vagy ha kiveszel egyet,akkor meg túl lesz hajtva,mert 2.1volt-al több fesz már lehet hogy elég a túlhajtáshoz"
Aláírom.
"Szóval erre akarok kilukadni,hogy vagy az előtéttel játszol hogy jó legyen, vagy a tápfesszel,mint ahogyan az áramgenerátor teszi...."
...vagy annyit raksz sorba, hogy ne legyenek túlvezérelve, és együtt élsz a ténnyel, hogy ezek bizony nem világítanak úgy, ahogy tudnának, mert nincs hozzájuk pontosan szabályozott tápod, viszont nem is égeted ki őket. Egy leddel kevesebb: kiég, eggyel több: gyengébben világít mint tudna.
Valóban nem tökéletes megoldás, de nem is nyírja ki a ledeket.
Ehhez az állapothoz el tudsz jutni kísérletezgetve, elismerem, ez a sufnituning nem egy 100%-os hatásfokú megoldás, de működik.
Ha valaki normálisan, profin akar valamit magának összehozni, akkor az optimalizált megoldás az, amit te írtál. De a kérdező által írtak szerintem nem erről szóltak. Csupán arra reagáltam, igen, adott DC tápfeszhez össze lehet rakni olyan darabszámú ledet sorba kötve, hogy világítson is, meg ne is égjen ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!