Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem fogy el a konvektor...

Miért nem fogy el a konvektor vörösréz hő érzékelője ami sok éven át a lángba lóg?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 14:08
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:

Itt válogathatsz:

[link]


Egyébként szerintem az öntöttvas jobb hőtároló képessége az ok a tűzterek anyagának.

2013. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Meg azért az sem mindegy, milyen lángban ég. A savas gőzök, füstök hamar kikezdik. A gáz viszont majdnem tökéletesen ég. Lehet, fa lángjában hamarabb elfogyna.

Csak érdekességként: a forrasztó páka hegyek rézből vannak. (persze befuttatják nikkellel, pont az oxidáció elleni védelem érdekében, de ez sokszor lejön idővel)

A ónozatlanul (csupasz vörösréz hegy) csak megfeketedik. Ónozva pedig elkezd fogyni, párologni. Mégpedig szerintem az elégett gyanta valószínűleg savas kémhatása miatt.

2013. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
És ha alkoholt égetünk az mennyire tiszta láng? Mondjuk 96%-os ipari alkoholt.
2013. okt. 5. 20:29
 14/22 anonim ***** válasza:
Az azért eléggé.
2013. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Eléggé tiszta vagy elégetné mert eléggé savas?
2013. okt. 5. 20:33
 16/22 anonim ***** válasza:

Tisztán ég.

Én pl denaturált szesszel szoktam néha forrasztani nagyobb tömegű dolgokat, ahol a 100W-os páka sem elég. És lehet vele forrasztani. Nem kormoz, nem füstöl, nem büdös. Egyedül vízpárát szoktam néha tapasztalni (persze a széndioxid mellett). Szóval elég tisztán ég.

2013. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
De ha biztosra akarsz menni, akkor nikkeleztetheted a lángolni kívánt tárgyakat. A nikkel erősen korrózióálló és gátló. És olcsó is (a krómozással ellentétben).
2013. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
és a hővezetésen az mennyire ront?
2013. okt. 5. 20:47
 19/22 anonim ***** válasza:
Kb semennyit. Néhány száz mikron vastag réteget visznek fel. Ennek alig van hőellenállása, illetve hőkapacitása. Ráadásul tiszta nikkelből van. A nikkel tudtommal jobb hővezető, mint a réz-oxid. Vagyis még javít is a dolgon.
2013. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
és alá nem szorul levegő?
2013. okt. 5. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!