Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért hiszik sokan azt hogy a...

Miért hiszik sokan azt hogy a nagy fegyver erősebb hatékonyabb mint a kicsi?

Figyelt kérdés

Szoktam nézni akciófilmeket és általánosságba mindíg akkora ormótlan fegyverekkel szaladgálnak hogy nagyobb a fegyver mint az ember. De akkor mosolygok jót mikor például egy jelenetben lövöldöznek és jön az önjelölt rambó ugyanolyan stukkerral de 3x olyan hosszú csővűvel és mindenkinek annyi akkor... :) Nem ugyanazt a golyót köpködi?

-Nem tudom észrevettétek e már ezeket??

A másik ami 10 ből 9x filmnél látni hogy töltés nélkül félnapig lőnek egymásra.

Nem vagyok nagy szakértő de azért na ..

Mért van ez?



2013. okt. 1. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért mert a filmnéző nem szakember. Általánosságban pedig a nagyobb eszköztől nagyobb teljesítményt vár el az ember.

A tárazással meg annyi, hogy elég unalmas lenne pl egy western ha a 30 ellenfél lepuffantásához a főhős 5x-6x töltené a hatlövetűt :)

Persze minden attól függ milyen jól van megcsinálva a film :)

2013. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Én sem értem… Egy kis .22-es is jó, akár egy medve támadás ellen is, csak mindig legyen nálad. Múltkor is az életemet mentette meg, mikor az erdőben (nem itt Magyarországon) sétáltam az aktuális barátnőmmel. Megtámadott minket egy medve, előkaptam a pisztolyt, bokán lőttem vele, és amíg a medve vele volt elfoglalva, addig én kényelmesen fedezékbe értem.


Remek kis eszköz!

2013. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A filmekben azért nagy a fegyver, mert sokkal látványosabb egy nagy gépfegyverrel rohangálni, mint egy kisebbel. Úgy gondolják, hogy mivel nagy, egyszerre több emberrel is képes végezni. Pedig egy nagy fegyverrel célozni is nehéz, és a szállítása sem könnyű.
2013. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szupernormális reflex. :)


Ellenpélda: Men in black, a tücsökhergelő kis pisztoly.

2013. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert Bud Spencer is nagyobb pofonokat oszt, mint Terence Hill! xD
2013. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél hosszabb a csöve egy fegyvernek, annál messzebbről annál pontosabban lehet vele célozni. Sarkított példa: ha pont olyan hosszú a fegyver csöve, mint amilyen messze a cél van, akkor lehet a legpontosabban lőni vele.

A másik dolog, hogy minél nagyobb erővel röppen ki a puskacsőből a golyó, annál pontosabban lehet vele célozni, mert annál kisebb lesz adott távolságon a golyó esése, irányváltása. Nagyobb erővel történő indításhoz nagyobb indítótöltetre van szükség, a nagyobb indítótöltet robbanásakor keletkező energiához pedig masszívabb, vastagabb anyagból készült fegyver kell, hogy el tudja viselni károsodás nélkül.

A harmadik dolog, hogy minél nehezebb egy fegyver, annál pontosabban lehet vele célozni, mert a lövedék indító robbanása annál kevésbé tudja elmozdítani a fegyvert a célról.


Tehát igen, van benne ráció, hogy a nagyobb mordályokkal messzebbre és pontosabban lehet célozni, mint egy kisebb kaliberű, könnyebb, rövidebb fegyverrel.

2013. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez különösen azért furcsa mert a filmekből 3 méterről abálják egymást kocsiajtó meg rekamé mőgé bújva. :D


A Terenc Hillnél meg mindíg volt biliárd dákó .. :P :D

2013. okt. 1. 16:27
 8/11 sörpocak ***** válasza:

Sceptic:


Őőő, van igazság a mondandódban, de mind a cső hossza, mind a lövedék sebessége "elenyésző" szerepet játszik. A sebesség, mondjuk nem annyira, de attól függ, hogy milyen elvárásaink vannak a fegyvertől.


A pontosságot EGY nagyon fontos dolog adja meg, mégpedig a HUZAGOLÁS. A cső mérete itt csak annyiban játszik szerepet, hogy több barázda fér rá, de akkor sem a cső hosszától lesz pontos a lövés, hanem a barázdák számától.


A harmadig dologgal, viszont már annál inkább egyetértek, már csak a logika miatt is.


Kérdésre válaszolva: Sajnos az ilyen filmek csak NAGYON KICSIT fedik a valóságot. Egy standard gépfegyver 30-35 töltényes, de ezeket 2-3 mp alatt ki lehet lőni, a legtöbb automata fegyverrel. Nem beszélve arról, hogy a filmekben még így se találják el egymást. Én még világ életemben nem lőttem fegyverrel, de azt naon is tudom, hogy sokkal többről szól a mese, mint ahogyan azt sokan hiszik.


Mivel a többségnek (nézőknek) nincs meg, még az alap tudásuk sem, így egy téves logika szerint azt, hiszik, hogy a nagyobb a nyerő.

2013. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Egy kis .22-es is jó, akár egy medve támadás ellen is, csak mindig legyen nálad."


Igen, valamint állj elég közel hozzá, hogy agyon tudd verni a puskával.

2013. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Scepticnek nagyjából igaza van. Két közel egy időben kifejlesztett fegyver közül a nagyobbik a hatékonyabb. De a katonai fegyvereknél megfigyelhető tendencia a kaliber csökkenése.

A második világháborúban főként 7.92, 7.62, és 6.5 mm-es kaliberű puskákat, géppisztolyokat használtak.

Ma 5.45 és 5.65 mm a divatos kaliber. A fegyverek hatékonyságát egyéb műszaki megoldásokkal igyekeztek megtartani, nagyobb tűzgyorsaság, lövedék "súlypontjának" eltolása, stb.

2013. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!