Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » SEGÍTSÉG! Van egy olyan...

SEGÍTSÉG! Van egy olyan gyökvonásos feladatom, aminek a végén a következő jön ki: b az ötödiken és ez gyök három alatt (tehát a gyökjel bal felső sarkában még egy kis hármas is van). Ebből mi lesz?!

Figyelt kérdés
Mert ha mondjuk b a hatodikon lenne, akkor elosztanám azt hiszem, és maradna sima gyök plusz a hat fele, de ez páratlan? Lehet vele valamit kezdeni?

2013. szept. 27. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jól számoltál ettől még lehet ez az eredmény viszont ez tovább már nem egyszerüsíthető.
2013. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elöző vagyok, olyan alakra lehet hozni bxköbgyökb^2
2013. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi, ez a végeredmény.
2013. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:

Tehát ha jól értem ez jött ki: [link]


Nos két összefüggést lehet kombinálni:

[link]


Tehát fel lehet írni így is: b^(5/3)

Viszont ez nem egyszerűbb alak, csak máshogy van jelölve. Az általad leírt módon is ugyanúgy elfogadható.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


> Mert ha mondjuk b a hatodikon lenne, akkor elosztanám azt hiszem, és maradna sima gyök plusz a hat fele, de ez páratlan?


Magyarán így is eloszthatod, csak az nem egész szám lesz. Nem az a baj, hogy páratlan, hanem hogy nem oszthatók maradék nélkül egymással. Illetve ez sem baj, maximum a kitevőben nem egész szám lesz.

2013. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor jól csináltam! :)
2013. szept. 27. 13:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Tévedés az itteni válaszok semelyik részhalmazából nem következik, hogy jól csináltad volna.

Csak arra utaltunk, hogy az általad számolt kifejezés tovább nem egyszerûsíthetõ.

2013. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!