Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik, ha fénysebességné...

Mi történik, ha fénysebességnél bekapcsolunk egy reflektort?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy autóval, vagy akármivel haladunk a fénysebesség kétszeresével. Ha ekkor bekapcsoljuk a reflektort akkor mi történik? Lesz fénycsóvája a lámpának, vagy megsemmisül az univerzum?
2008. jún. 29. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A fénysebesség kétszeresével? Miért nem tízszeresével?

Tömeggel rendelkező anyag nem érheti el a fénysebességet - mert ehhez végtelen energia kéne. Tehát haladhatsz pl. a fénysebesség 99.999999%-ával. Ilyenkor, ha felkapcsolsz egy reflektort, SEMMI KÜLÖNÖS nem történik. A reflektor fénye fénysebességgel megy - az autóról nézve is, meg az 'álló' megfigyelő szerint is. Az idők, távolságok a mozgásirányban pont úgy változnak, hogy így alakul minden.

2008. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy nem lehetséges a relativitáselmélet miatt. elméleti síkon kérdeztem
2008. jún. 29. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

valóban nem történik semmi különös - egyszerűen világítani fog a reflektor :)

itt már erősen bejátszik a relativításelmélet - a sebességeket nem lehet egyszerűen összeadni (még kis sebességeknél sem, de a fénysebbességtől sokkal kisebb sebességeknél a hiba olyan kismértékű, hogy elhanyagolható, ezért a gyakorlati életben nem okoz zavart)

2008. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
elméleti síkon is a relativitáselmélet van. nem tudod kikerülni.
2008. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
A fénysebesség a jelenlegi ismereteink szerinti elméleti határ. Ha ezt túllépted, akármi megtörténhet, teljesen kívül esel a jelenlegi tudásunk körén. Ennyi erővel lehet, hogy a reflektor fénysugara a fénysebesség négyszeresével megy majd, vagy anyaggá alakul. Vagy felrobban. Vagy akármi.
2008. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"kis" pontosítás:

a fénysebesség a mai ismereteink szerint GYAKORLATI határ, így arról elmélkedni, hogy "de mi van akkor, ha túllépjük",a sci-fi világába tartozik.

2008. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szóval ez egy olyan kérdés amire a választ csak akkor fogom megtudni, ha sikerül kivitelezni egy járművet ami képes ilyen sebességre és kipróbálom. Köszi a válaszokat erre a nagyon hülye kérdésre.
2008. jún. 30. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésed egyáltalán nem volt "hülye2, csak egy olyan horizontra akartad kivetíteni a mindennapi élet tapasztalatain alapuló nézeted, amelyre nem lehet, mert a mindennapi életben a szabályok és a törvényszerűségek extrém körülmények között nem működnek.

p.s.:

a mindennapi életben sem úgy működnek, ahogy azokat tapasztaljuk, de mivel a gyak. életben a sebességek nagyságrendekkel kisebbek a fénysebnél, ezért a pontatlanság elhanyagolható mértékű.

2008. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, hogy a tudomány jelenleg mit képzel erről, az a következő:

a fénysebességet ugye nem lehet elérni - de ÁTLÉPNI talán lehet, alagúthatással. Ez abból következik, hogy a sebesség soha nem teljesen határozott.

Ha egy tárgy átlépte a fénysebességet, akkor nem tudjuk, mi történik vele: akár az is előfordulhat, hogy visszafelé megy az időben - vagy pedig ha lassítják (fékezik), akkor tovább gyorsul.


A jelenlegi törvényeink NEM MŰKÖDNEK a fénysebesség fölött: tehát, ha egyáltalán van ilyen, akkor ott biztos más szabályok érvényesek.

2008. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
az alagúthatás nem lépi át a fénysebességet, mert ott a megtett út nem folyamatos, hanem megszakad. Pongyolán fogalmazva itt eltűnik és ott megjelenik. Ha a sebességet úgy definiálod, hogy egységnyi idő alatti elmozdulás, akkor persze kaphatsz a fénysebességnél nagyobb sebességet, csak éppen ha lebontod az utat, akkor fogsz kapni egy (vagy több) olyan szakaszt, ahol a sebessége végtelen, ugyanis a tér bizonyos darabjain egyszerűen nem halad keresztül a "mozgó anyag"
2008. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!