HardBlaster kérdése:

Ez hogy jött ki?

Figyelt kérdés

Van egy példa amit a matektanárom írt a dolgozatomba, de nekem sehogy nem jön ki. Mikor megkérdeztem, hogy nekem miért nem jön ki azt mondta, mert hülye vagyok. Itt a példa:

4(x+y)négyzet-9(x-y)négyzet

Ő így vezette le:

4(x+y)négyzet-9(x-y)négyzet=(2(x+y)-3(x-y))*(2(x+y))-36=(2x+2y-3x+3y)*(2x+2y-3x+3y)=(5y-x)*(5x-y)

Én próbáltam kiszámítani de a -36-ot sem értem, hogy jött ki. Na mind1 lehet, hogy csak valamit nem vettem figyelembe. Remélem tudjátok a választ.



2013. jún. 16. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A 36-on nincs kedvem gondolkodni, de a válasz egy lépésben kijön. Két négyzetszám különbsége = a két szám összegének és különbségének szorzatával. Tehát a két négyzet különbsége = [2(x+y)+3(x-y)]*[2(x+y)-3(x-y)]=(5x-y)*(5y-x).
2013. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz, de oda nem (2(x+y)-3(x-y))*(2(x+y))-3(x-y) van írva, hanem (2(x+y)-3(x-y))*(2(x+y))-36
2013. jún. 16. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

1. A tanárodnak nincs joga azt mondani, hogy hülye vagy. Szólj a szüleidnek, hogy beszéljenek vele. Különösen azért, mert a levezetése nem jó.


2. Nemhogy a -36 nem jó ott, de szerintem az egész első sor nem az.

Viszont a második sorban már rendesen szerepel a -3x + 3y, mintha az elsőben a -3 (x + y) lenne.

A negyedik sor megint nem jó, mert a második tényező is 5y-x; így a legvégére (5y-x)^2 jönne ki.

Viszont ez egyáltalán nem egyenlő az eredeti egyenlettel. (Ami ránézésre is -5(x+y)^2, tehát fogalmam sincs, hogy mi a csudának kellene ezzel egyáltalán bármit is csinálni ezen kívül; max. felbontani: -5 (x^2 + 2xy + y^2) = -5 x^2 - 10xy - 5y^2 = - x^2 - 2xy - y^2, és ennyi.)


De aztán lehet, hogy én vagyok a h.lye... Talán majd jön egy nálam jobb matekos, és rendet tesz. :)

2013. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Áh, amikor még elkezdtem számolgatni, nem volt más válasz; a lényeg, hogy ugyanezt írtam én is a végére; tehát biztos, hogy nem jó az az összevisszaság.
2013. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát amúgy én szoktam versenyekre is járni meg mindig értem a matekot de ez valami nagyon nagy hülyeség. És arra én is gondoltam, hogy nem -36 hanem -3(x+y)
2013. jún. 16. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondta, hogy hülye vagy? Mekkora paraszt. Szerintem menj oda hozzá, és kérdezd meg.
2013. jún. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!