Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van-e mikro, vagy nano gravitá...

Van-e mikro, vagy nano gravitációja az agynak? Létezik, hogy egy embernek egyre nehezebb a feje?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 23:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem, de a vonzás törvénye pontosan az agyi nanogravitációval működik.


Hoppá, elnéztem, ezt az ezóba kellett volna. :D

2013. ápr. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

1.Minden testnek van gravitációja így az agynak is.

2. Mivel az információ energiát is jelent, és az energia tömeget is. Így aki rengeteg információt tárol, annak a tömege nőnie kell. Mivel ez az információ az agyban tárolódik így igen nőnije kell a tömegének.

3. Ez az érték még csak ki sem mutatható, hogy növekedne...

2013. ápr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 hollófernyiges ***** válasza:

"Mivel az információ energiát is jelent"


Ezt utoljára egy Lem-novellában láttam (gyk sci-fi).

2013. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az embernek(egy film szerint amit láttam) van elektromágneses sugárzása,meg elég nagy energiaigényű,kb kétszerese a test többi részének tömegarányosan legalábbis.

De eleve minden testnek van saját gravitációja,minél nehezebb,annál nagyobb.

De olyan nincs,hogy egyre nehezebb fej,max egyre gyengébb izmok...

2013. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Amit írtam nem butaság meg van határozva az információátvitelhez szükséges energia mennyisége. Nem sci-fi a valóság:

1 bit információhoz 10^−23 J/K entrópiacsökkenés szükséges.

Az entrópia az anyag rendezetlenségét mérő szám. Értéke annál nagyobb minél rendezetlenebb valami. Ha csökken valaminek az entrópiája ahhoz energia kell. Tehát az információhoz is energia szükséges. és ez csak egy bit. Az agy ennél jóval többel dolgozik. Nem azt mondtam, hogy ez nagyon nagy érték, de egy ember folyamatosan inputokkal, és outputokkal dolgozik, rengeteg információt tárol( elméletben 10^18 bitről van szó) így az agy ennyi információ tárolása során körülbelül 10^-5 J/K entrópiavesztést "él" meg.

Ebből az agy tömege, ami ezáltal nő minimális.

Ha állandó hőmérsékletet veszek akkor hihetlenül kevés lesz:

m=E/c^2=10^-3/9*10^16=1,11*10^-20 kg tömegnövekedést jelentene, akkor ha az agy "betelne" információval, utóbbi lehetetlen de elméleti számításom során kijött az, hogy ennyi információnál ennyivel nő az agy tömege.


Ennél jelentősebb lehetnek a különféle biólógiai folyamatok. Az idegsejtek összekapcsolódásából eredendőek, hiszen nyilván van töemge annak is.

2013. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Van az úgy, hogy súlyt is lehet mérni a "levegőben"? A mérleg az ugye érintkezik a mérendő súllyal. A mérlegnek is van tömege és a mérendőnek is van. Így nagyon kicsivel, de több a súlya a mérendőnek. De ha egy elektron súlyát akarjuk megmérni, akkor talán annak is van tömege, de elképzelhető, hogy itt is felbukkan majd valamiféle határozatlansági elv.

Tegyük fel, hogy egy ember túlcirkulálja az agyi tevékenységét egy infinity-looppal. Lehet, hogy ettől nehéznek érezné a fejét?

2013. ápr. 24. 10:24
 7/21 A kérdező kommentje:
Esetleg a gravitáció párja? AMit már olyan régóta kerestek?
2013. ápr. 24. 10:30
 8/21 anonim ***** válasza:

"Van az úgy, hogy súlyt is lehet mérni a "levegőben"? A mérleg az ugye érintkezik a mérendő súllyal. A mérlegnek is van tömege és a mérendőnek is van."

Ez hatalmas felfedezés. Életemben nem feltételeztem volna.

A kétkarú mérleg mindkét oldalának azonos a súlya. Így a következtetésed hibás. Ki van számítva, hogy a forgatónyomaték megegyezzen. Természetesen ettől lesz a mérésnek hibája. Ez a gyakorlattól függ, mert lehet hibásan rosszul mérni, a mérleg pontosságától ami szintén véges, illetve attól is függ, hogy a mérleg mellett( ha nagyon pontos) elmegy-e egy autó mert befolyásolja az út hosszát.


Az elektronnak van nyugalmi tömege már nagyon régen kimérték 9,1*10^31 Kg. Jó kicsi szám, de meg van mérve, no nem mérleggel, más módszerrel. És valóban változhat az elektron tömege: függ a sebességétől, illetve attól is, hogy mennyi időn keresztül mérem. Ha rövid ideig mérem, akkor a hat. reláció értelmében nőni fog a tömege, ha hosszú ideig, akkor majdnem állandó marad.


Elmondtam, hogy 10^-21 kg-al érezné magát nehezebbnek ha túlcirkulálja magát, az agyat azonban nem lehet végtelen ciklusba ugrasztani, még szándékosan sem, mert az agy rájön, hogy azonos műveleteket végez el tulajdonképpen, így mivel új információ nem keletkezik nem nőne a tömege. Ehhez folyamatosan növekvő információmennyiségre van szükség.

Durva példa: de pl. az agy elkezd gondolkodni a kvantummechanika megértésén, egyre tovább is jut, egyre bonyolultabb egyenleteket ír le, egyre több és több paramétert tartalmazó egyenletet állítana elő, egyre jobban megértené ezeket. Ideális esetben közben csökkenne nagymértékben az entrópia, plusz az agyban lejátszódó biológiai folyamatok( azaz az idegsejtek kapcsolódásai mind mind nőnének. Valszeg ekkor valóban nehezebb lenne az agy tömege, bár, hogy érezné-e az jó kérdés.


A gravitációnak nem keresik a párját.... XD az egy olyan erő, aminek egy iránya van, azaz csak vonzásra képes.

Nincs antigravitáció. Még a negatív tömeg is( ha létezne), még az is ugyanúgy lefelé esne a földön, mint bárhol máshol.

2013. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
De utóbbihoz valakinek évtizedeken keresztül kellene éveken keresztül kellene információkkal ingerelni.
2013. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A cirkuláció beugratós kérdés volt, amolyan "pirin"-es humor.

Én is arra gondoltam, hogy az idegpályák terhelése lehet a súlynövekedés oka. Már jobban vagyok.

ps:

www.muszti.hu (akik szeretik a pirin-farina életérzést)

2013. ápr. 24. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!