Hasznos-e az orvostudomány?
Van egy elképzelés/elmélet miszerint 3000-ben lesz az emberiség a fejlődés csúcsán, és utána nagy romlásnak indul a faj. Ez az elmélet azt is kimondja, hogy feltéve ha az emberiség fennmarad, akkor kb 100.000 éven belül két különböző meghatározó emberfaj fog kialakulni. Az egyik faj magas és karcsú lesz, gazdag, iskolázott és intelligens, a másik pedig alacsony, zömök és buta. Ez a kettéválás a nagy életszínvonalbeli szakadékoknak köszönhető, és annak, hogy a kedvezőtlen gének hordozói is képesek életben maradni.
Hogy ez mennyire igaz, az majd kiderül 100.000 év múlva. :P
Bár erősen kételkedek benne, hogy fajunk akár csak 4000-ig fennmaradna.
ez egy jó kérdés.
de ujabb kiválsztódo betegségek alakulnak ki. pl aids ami jelenkori betegség, most már a sifilis nem halálos és helytte találtunk mást.
vagy rák. ugye a rák valószínü régen is megvolt, és régen is sok sok ember volt rákos, vagy is lett volna rákos beteg ha nem hal meg gyerekbetegségekbe. pl nem tudjuk hogy angyapám testvérei miben haltak volna meg mert 2 tesója gyerekbetegségben hhunyt el 3-5 éves korukban.
a másik magas halálozást okozó dolog a közlekedés. igen nagy számban pusztul az emberiség a balestek miatt. ha bele gondolunk kicsiny országunkban is átlagosan napont 1-2 ember hal meg közuti balesetben. egyrepülö balesetben több százan halnak meg.
nincs jelentősége.
Az emberi evolukció a szellemi képesség irányába fejlődött, fejlődik. A testi-fizikai adottságok jórészt másodlagosak, mert az értelmünk ellensúlyozni tudja esetleges hiányukat.
Az elmélet alapvetően nem tesz különbséget fejlődés és fejlődés, hatás és hatás között. Minden cselekedetünk és vívmányunk kihatással van ránk és a környezetünkre. Mint ahogy a környezetünk is ránk. Élünk még egy darabig, fejlődünk is akár, majd kipusztulunk. Betegségtől, degenerációtól, vagy felrobbantjuk magunkat, az mindegy. Szépen beleillik az elméletbe. Az is, ha esetleg magunkkal rántjuk a föld élővilágát is.
A tudomány szempontjából nincs jó és rossz. A létezés, az élet, csupán részecskék trükkös összekapcsolódásának és véletlenszerű "viselkedésének" szuperpoziciója. Édes mindegy, hogy a bennünket alkotó elemek, bennünk, egy fában, vagy az űrben tovaszáguldó jegyes szikladarabban vannak-e.
A tudomány szerint nincs hasznos és haszontalan, történések vannak, értelem és cél nélkül.
"A tudomány szempontjából nincs jó és rossz. A létezés, az élet, csupán részecskék trükkös összekapcsolódásának és véletlenszerű "viselkedésének" szuperpoziciója. Édes mindegy, hogy a bennünket alkotó elemek, bennünk, egy fában, vagy az űrben tovaszáguldó jegyes szikladarabban vannak-e.
A tudomány szerint nincs hasznos és haszontalan, történések vannak, értelem és cél nélkül."
De az embernek vannak céljai.
A tudományt a saját céljaink eléréséhez használjuk. A legfőbb célunk pedig az életbenmaradás. Az élet egy nagyon speciális kémia reakció.
"De az embernek vannak céljai."
Az emberi célok ugyanúgy a véletlen művei, mint maga az ember. Ha az élet nem több, mint "egy nagyon speciális kémia reakció", akkor maga a tudat és a tudat által létrehozott célok sem egyebek. És mint ilyenek, nincs jelentőségük.
Ha elfogadod, hogy nem vagyunk egyebek, mint "kémia reakció"-k, akkor az egésznek semmi jelentősége.
Ezért néz ki így a világ.
Sok-sok off után, egy válasz: Igen, alapvetően hasznos lenne az orvostudomány, hiszen nélküle a legtriviálisabb dolgokba is bele lehetne halni, de sajnos sok-sok pénzügyi lobbi és érdek szövi át. Ilyenek pl: a gyógyszergyári lobbik, amikor az orvost érdekeltté teszi a cég, hogy az ő termékét írja fel. Pedig lehet, hogy egy másik gyártó termékében is ugyanaz a hatóanyag megvan. Aztán: az orvostudománynak pontosan financiális okokból NEM ÉRDEKE, hogy az emberiség egészséges legyen. A rákgyógyszerekben hatalmas pénz van például. Ha nem lennének sokan rákosak, akkor fogynának ezek a méregdrága szerek? Ez az, ami gusztustalanná teszi az egész orvostudományt és egészségügyet. A profithajhászás úgy, hogy a beteg pöcsével verik a csalánt (bocsánat).
Keress rá Dr Lenkei (vagy Lenkey) írásaira. Érdemes.
Én az előtted válaszoló vagyok. Mondjuk ha mi, hülyék nem lennénk, akkor mi lenne veletek, nem hülyékkel? Honnan tudnátok, hogy mennyire okosak is vagytok?
Szerintem ne hülyézz! Ki lehet kulturáltan is fejezni, ha nem értesz egyet valakivel.
Nem mondom, hogy le az orvostudománnyal- bármi bajom lenne, vagy a szeretteimnek, az lenne az első, ahova fordulnék.
Nem mindegy mi lesz a hosszútávú következménye? Mi is a múlt következményei vagyunk, és elkerülhetetlen, hogy egyszer vége legyen az emberiségnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!