Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A serial számok, "nyerő"...

A serial számok, "nyerő" számok visszafejthetőek?

Figyelt kérdés

Pl szoktak lenni ilyen pontgyűjtős nyereményjátékok, hogy 1 zacskó chipben lévő számért kapsz 1 pontot. 30 után kapsz egy plüssmackót pl.


De ugye a rendszernek valahogy ellenőríznie kell hogy helyes-e a szám, ezért van benne valamilyen logika, sorozatosság. 2 vagy több kód ismeretében ez visszafejthető ez?


Vagy gondolok itt akár a játékok cd key-ére is, ugye arra vannak is kulcs generátor programok, azokat mi alapján készítik?

Cod 4 hez régebben lehetett generálni olyan cd key-t amit minden eredeti server elfogadott pl, amíg le nem bannolták az összeset. (a generált kulcsok-ok mindíg egy számsorozattal kezdődtek)


2013. ápr. 5. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csöpp intelligenciájuk is van a nyereményjáték alkotóinak, akkor előre kisorsolják a 10M kódból az 1000 nyerőt, azt "leírják" (mármint elmentik), és a bejövő SMS-eknél egyenként ellenőrzik, hogy a leírtak között van-e.


Naiv voltam, nyilván nem így csinálják, de ha ilyen primitív megoldással elérhető, hogy egy ilyen kódot egyáltalán ne lehessen visszafejteni, akkor sanszos, hogy a valódi módszert sem lehet feltörni.

2013. ápr. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként a CD-keygenhez javaslom a Számtech kategóriát inkább. Arról fogalmam sincs.
2013. ápr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem indokolja hogy visszafejthetőek legyenek a nyerőszámok. Több fajtaképpen is eljárhatnak. Ha a kitűzött nyeremények mindegyikét ki akarják osztani (ez szokott lenni) és meg van adva hogy nyereménysorsolás pl ápr. 26, akkor utólag sorsolják ki a beküldők közül, mert különben nem garantált hogy mindegyik nyeremény ki lenne sorsolva ha előre már meg lenne határozva a nyerőszám ugyanis előfordulhat hogy pont aki megnyerte volna az nem foglakozott vele.

Olyanról is tudok hogy volt olyan hogy minden órában lehet nyerni sőt nyer is adott számú ember mindig pontosan ugyanannyi, pl 3 ember, pontosabban 3 kód mert akár mind3-at egy ember is nyerheti, leírták az apró betűs részbe hogy hogyan sorsoltak, kisorsoltak minden órába egy időpontot és azt vizsgálták hogy kik vannak ehhez az időponthoz legközelebb (persze a gép vizsgálta).

Előre ki volt számolva hogy összesen mennyi nyereményt kell kiosztani és mettől meddig tart az egész játék, ha jól emlékszem ez csokipapíron volt.

-------

"De ugye a rendszernek valahogy ellenőríznie kell hogy helyes-e a szám, ezért van benne valamilyen logika, sorozatosság. 2 vagy több kód ismeretében ez visszafejthető ez? "

Az megint más kérdés hogy helyes-e a szám vagy hogy nyerő szám e, az olyan ellenőrzés hogy helyes e az gépelési hiba ellen szokták felhasználni pl egy nyilvántartó rendszerben a személyi szám, el lehet dönteni hogy helyes e anélkül hogy adatbázisunk lenne az összes személyi számról, az más kérdés hogy valóban létező személyi szám e.

----

"Vagy gondolok itt akár a játékok cd key-ére is, ugye arra vannak is kulcs generátor programok, azokat mi alapján készítik? "

Ez meg egy más kérdés, ott pontosan ugyanaz a játék van minden egyes cd-n, de mindegyikhez egyedi termékkulcs ami a cd dobozában található szám és/vagy betűsorozatot kell begépelni legális esetben, magának a programnak kell ellenőrizni hogy helyes e, külső erőforrást nem használhat fel. Itt nincs lehetőség utólag sorsolni.

Közvetlenül hozzáférsz a CD-hez így kitalálható ,hogy milyen algoritmus alapján ellenőrzi hogy jó kulcsot adtál e meg, ha futtatod benne van az operatív tárban a programkód megfigyelhető hogy mit csinál a program amikor ellenőrzi. Ez alapján ki lehet logikázni hogy milyen algoritmus alapján lehet olyan kulcsokat készíteni amit elfogadna.

Ugyanezt igazából megcsinálhatnák zacskó chipben lévő számokkal is, de ott jóval nehezebb lenne a dolgunk, mivel nincs a birtokunkban az a program amely ellenőrzi (mint a CD-s játéknál). Ott nem tudunk belenézni hogy hogyan működik. Ekkor 1-2 számból még nem lehetne megállapítani, kivéve ha valami gagyi algoritmust használnának, vagy valami kimagasló zseninek pont szerencséje lenne és kipattanna a fejéből az isteni szikra.

----

Úgy is lehetne hogy el van tárolva az összes szám amit beraktak a zacskókba vagy csokipapírra … részletkérdés, amiket véletlen szerűen generáltak vagyis nem reprodukálható, újra nem kiszámítható és amikor elküldöd sms-be akkor dönti el véletlenszerűen a rendszer hogy nyerő e, (persze előtte megnézi az adatbázisban hogy van e ilyen szám) és akkor kapnál üzenetet is ha igen, súlyozott véletlen lenne, legnagyobb esélye lenne hogy nem nyertél, aztán hogy egy csokit nyertél stb., okosan kéne súlyozni, át kéne gondolni, ez bizonyíthatóan előre kiszámíthatatlan.

2013. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!