Segítene valaki?

Figyelt kérdés
egy 10cm élű kocka két szemben fekvő lapjára az élekkel párhuzamos szakaszokkal 1 cm-es beosztású négyzethálót rajzoltunk. Az egymással szemben lévő rácspontokat furattal kötöttük össze. Ezt ismételtük meg a kocka másik 2-2 lappárjával is.Milyen hosszú az így keletkezett furatok együttes hossza? Hány találkozási pontot alkotnak a furatok a kocka belsejében? Szét fog-e esni darabjaira az ijy módon összefurkált kocka?
2013. márc. 7. 19:04
 1/3 anonim válasza:
2 lap között 64 furat van (a kocka élein nem lehet fúrni), akkor összesen 3x64=192 furat, mindegyik 10cm-es, azaz 1920 cm a furatok összhossza. 64x8=512 találkozási pont van. A kocka nem esik szét, mert a kis kockák a lapjaik mentén még érintkeznek.
2013. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Helló, én voltam a tegnapi válaszoló.... elcsesztem, ha lehet még helyesbíteni, akkor: nem 8 rácspont, azaz furat van egy vonalban hanem 9... én mindent 8-cal számoltam, ciki. 3x81=243 furat, ami 2430cm hosszú. Találkozási pontok: 81x9=729. Ne haragudj!
2013. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
semmi gond köszi:)
2013. márc. 8. 21:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!